Medimagazin logo

Bülent Arınç: Doktor rapor verebilir, doktoru suçlamıyorum

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Soıma'da yerdeki bir vatandaşı tekmeleyen Yusuf Yerkel'in bu davranışı ile ilgili olarak "Bu çok feci bir olay. Yerde olan bir insana niçin tekme atılır? Rapor trajikomik bir olay." diye konuştu.
Bülent Arınç: Doktor rapor verebilir, doktoru suçlamıyorum
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Başbakan Erdoğan'ın müşaviri Yusuf Yerkel'in bir kişiyi yerde tekmelemesiyle ilgili olarak da şunları söyledi;

 

“Ben de o görüntüleri izledim. Bizim arkamızdaydı , ben görmedim o olayı. Çıplak gözle baktığım zaman, yerden birisi var, iki emniyetçi etkisiz hale getirmiş ve isminden bahsettiğimiz kişi onu tekmeliyor. Bu çok feci bir olay. Yerde olan bir insana niçin tekme atılır? Kendisi galiba “Üzüntü duydum, keşke olmasaydı” diye beyanda bulunmuş. Bu olayı tasvip etmediğimi söylüyorum. Yerde yatan kişiye tekme atmış. Yerdeki kişi şikayetçi olmuş dava açılabilir. İdari yönden bir soruşturmaya tabi olabilir, onu atayan kurum bunun sonucuna göre gerekeni yapar.

 

Arınç Yerkel’in olaydan sonra yedi gün iş göremezlik raporu almasıyla ilgili olarak da;

“Rapor trajikomik bir olay. Hükümet tabibine gidersin, ‘Şikayetim var’ derseniz, doktor rapor verebilir. Doktoru suçlamıyorum. Burada olaydan sonrasına dair bir rapor verildiği görülüyor. O kişiyle bir çekişme olsa kendisi de darp edilmiş olsa bu konuyu anlayabilirdik. “ diye konuştu

bülent
arınç:
doktor
rapor
verebilirü
doktoru
suçlamıyorum
Yorum (5)
Dr.Cevdett
Doktor hastada ne gördüyse onu rapor eder. Tabiiki doktorun suçu yok.Ancak Yusuf Yerkel denen işgüzar zaten askerler tarafından alaşağı edilen bir adama neden tekmeyle saldırır? Öfkesini kontrol edemeyen adamların devlet kademelerindeki görevlerinden derhal el çektirilmesi lazım.
0
Cevapla
ali
Hekim arkadaşın başına gelen bizim de başımıza gelebilir bence; http://www.mynet.com/haber/guncel/tekmeye-rapor-veren-o-doktor-konustu-baba-sen-sahteci-misin-1254438-1
0
Cevapla
selim ileri
Düşmüş olana tekme atan başbakanlık bürokratı,ülkeyi tüm dünyada rezil ettiği yetmezmiş gibi,ayağım zedelendi diye birde utanmadan sıkılmadan bir doktoru aldatarak rapor almıştır..Ayrıca, o bürokrat başbakanın özel himayesinde ve cumaya birlikte gittiler.Ona bir şey olmaz.olan doktora oldu ve olacakta.Artık o doktor tekmeyi atanı mağdur gösterme çabasına katkıda bulunduğundan dolayı meslektaşları tarafında hiç affedilmeyecek,nereye giderse gitsin o rapor o hekimn peşinden gelecektir.
0
Cevapla
murat 124
Dr.Cevdett (cerrah) efendim asker degil tutanlar bildigin polis ,ozel harekat.. ofke kontrolunden ziyade ofkeye neden olan toplumsal ahlaksizligimizin ,degerlerimizi yitimenin onune gecilmeli bence.. -bir beklenmedik durumda gir dr dan rapor al -aksam seni evinden aldiririm -kimsin sen benim muhtar tanidigim var. -dr musun tamam git sekretere fis kestir. ole bakalim -bana nasil yol vermezsin dur seni bir oldureyim -ya benimsin ya topragin -seviyordum oldurdum -kiroyum ama para bende -okuyup ne olacak zaten sorulari da satiyorlar -davan mi var ayarlariz merak etme. siz cogaltirsiniz ornekleri.
0
Cevapla
Bedrettin alyamaç
Benim sorum şu danışman yerde olsa ve tekmeyi vuran biri olsa o doktora gitse acaba rapor alabilirmi?rapor verse o doktorun akibeti ne olur!2-danışmanın attığı tekme kaç vinç!ki ekimoz ödem ve fonksionkusuru oluşmuş bu şiddet öldürmeye teşebbüse giriyormu girmiyormu?bu hususta saygı değer savcilarımızın görüşü ne olur!3-danışman o kişiden özür diled,imi? cevap bekliyen bir sürü soru var!
0
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir