Medimagazin logo

Bu kez ATT yaralandı

Bu kez ATT yaralandı
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

 Yozgat'ın Akdağmadeni ilçesinde, akli dengesi yerinde olmadığı belirtilen bir hastanın, 112 Acil Servis'te görevli acil tıp teknisyenini mermerle vücudunun çeşitli yerlerinden yaraladığı iddia edildi

Akdağmadeni 112 Acil Komuta Kontrol Merkezini arayan bir kişi, Yeni Mahalle'de oturan 55 yaşındaki Orhan Ş'nin rahatsızlandığını bildirdi.

İddiaya göre, verilen adrese giden 112 Acil Servis ekibindeki acil tıp teknisyeni Salih Kalınsazlıoğlu eve girdiğinde, Orhan Ş'nin saldırısına uğradı.

Başından ve omzundan yaralanan Kalınsazlıoğlu, mesai arkadaşlarının olay yerinde yaptığı ilk müdahalenin ardından Akdağmadeni Devlet Hastanesine kaldırıldı.

Orhan Ş. ise polis tarafından gözaltına alındı.

Akdağmadeni Devlet Hastanesi Başhekimi Bülent Koç, AA muhabirine yaptığı açıklamada, sağlık çalışanlarına uygulanan şiddetin üzücü olduğunu ifade etti.

Personellerine mermerle saldıran kişinin akli dengesinin yerinde olmadığını öğrendiklerini belirten Koç, şunları kaydetti:

"Arkadaşımız kontrol amaçlı Sorgun Devlet Hastanesine gönderildi. Çekilen tomografi sonrası herhangi bir sıkıntısı olmadığı bildirildi. Sağlıkçı arkadaşımız sabaha kadar burada müşahede altında tutuldu. Darp eden şahıs da Akdağmadeni İlçe Emniyet Müdürlüğünde gözaltında. Arkadaşımız da bu kişiden şikayetçi oldu."

bu
kez
att
yaralandı
Yorum (3)
Mal
Bundan sonraki yorumlarım için mal rumuzunu silip Bilge doktor rumuzunu kullanacağım. Koca koca idareciler bir şizofrenin saldırısını sağlıkta şiddet kategorisi içinde değerlendiriyor. Idarecilerimiz böyle basiretsiz ve ferasetsiz olursa problem tabi ki çözülmez. Ben bile bunların yanında Bilge kalırım :)
0
Cevapla
Frankie Bellevan
değerli meslektaşım:yeni rumuzun hayırlı olsun. isabetli bir karar vermişsin. daha önce dediğin gibi hepimiz mal yerine konuluyor olabiliriz ama doğrusu sitedeki tüm yorumcular "nasıl düşünürse düşünsün" iyi niyetli ve bilge insanlar. iyi niyetliyiz çünkü empati yeteneğimiz yüksek,düşünüyoruz ve zamanla birbirimizi anlar hale geliyoruz. selamlar,saygılar.
0
Cevapla
Bilge doktor
Teşekkürler Frankie. Bu siteye değerli yorumları ile katkı yapanları tüm eleştirilerimden tenzih ederim. Hepsi kıymetli insanlar.
0
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir