Medimagazin logo

Bu hastanede 15 bin personel çalışacak

Sancaktepe Belediye Başkanı İsmail Erdem: Türkiye'nin en büyük şehir hastanesinde 15 bin personel çalışacak
Kaynak: sabah
Bu hastanede 15 bin personel çalışacak
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Başbakan Erdoğan'ın 'En büyük hayalim' dediği şehir hastanelerinin en büyüğü Sancaktepe'ye kuruluyor. 4 bin 100 yataklı hastane, Sancaktepe'yi sağlık merkezi yapacak. Belediye Başkanı İsmail Erdem, Sancaktepe'de bulunan askeri havaalanının Trakya'ya taşınacağını söyleyerek, Avrupa'nın en büyük hastanesinin bu bölgeye yapılacağını belirtti. Başkan Erdem, "3 bin 150 dönümlük arsaya yapılacak hastanede en az 15 bin personel çalışacak. Bu, ciddi bir istihdam da demektir" dedi. En büyük yatırımı spora ve sağlığa yatırdıklarını belirten İsmail Erdem, "Açtığımız 3 adet olimpik yüzme havuzuyla yüzmeyi yaygın hale getirip olimpiyatlara katılacak yüzücüler yetiştirmek istiyoruz" diye konuştu. Başkan Erdem, Sancaktepe-Üsküdar metrosunun da 2015'te hizmete alınacağını kaydetti.

Haliç'e oksijen geldi, yaşam renklendi
Bir zamanlar bataklık olan Haliç'e canlı yaşamı renkleniyor. 1997 yılında Çevre Koruma Projesi ile temizlenmeye başlayan Haliç, geçen yıldan itibaren Boğaz'dan akan temiz su ile yeni canlılara ev sahipliği yapmaya başladı. İ.Ü. Deniz Bilimleri Enstitüsü'nün araştırma sonuçlarına göre Haliç'te, çözünmüş oksijen miktarının arttığı, kolibasili oranının 100'ün altına düştüğü ve 47 farklı balık türüne ait yumurta bulunduğu tespit edildi.

Çekmeköy eğitim vadisi oluyor
2009'da Belediye olan Çekmeköy'de, Başkan Ahmet Poyraz'ın attığı ilk imza okul yapım protokolü oldu. 5 yılda 'Eğitim Vadisi Çekmeköy' sloganı ile çıkılan yolda, ilçeye birçok okul kazandırıldı. Devlet-belediye ve vatandaş iş birlikleriyle 11 okul öncesi eğitim birimi/anaokulu, 7 ilk ve ortaokul, 6 lise yapıldı. Özel okullar da Çekmeköy'e kampus açmak için sıraya girdi. Ayrıca özel bir üniversite de eğitim vermeye başladı.

bu
hastanede
15
bin
personel
çalışacak
Bu habere ilk yorumu siz yapabilirsiniz...
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir