Medimagazin logo

Bu hastalığı hocalar tartışacak doktorlar izleyecek!

Bu hastalığı hocalar tartışacak doktorlar izleyecek!
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Bilindiği üzere, "Nadir Hastalık (Rare Disease)", toplumda az görülen ve görülme sıklığı iki bin kişide birden daha düşük olan hastalıkları tanımlar. Tıbbın hemen tüm disiplinlerini ilgilendiren bu hastalıkların sayısı 6000-8000 kadardır. Her birinin görülme sıklığı tek başına az olsa da, tüm Nadir Hastalıklar hep birlikte toplumun yaklaşık %6-8’ini etkiler. Bu genel oran temelinde ülkemizde en az 5.000.000 kişinin nadir bir hastalıktan etkilendiği öngörülebilir.
 

Wilson hastalığı, nadir hastalıklar içerisinde yer alan, sıklıkla ileri çocukluk veya genç erişkin döneminde, hepatik, nörolojik, psikiyatrik bulgular veya bunların kombinasyonu şeklinde ortaya çıkan, otozomal resesif geçişli bir hastalıktır.
 

Türkiye Klinikleri liderliğinde, Sağlık İletişimi Derneği (SILDER), Kironna dijital sağlık çözümleri işbirliğinde 03 Nisan 2014 Perşembe günü 12.30–14.30 saatleri arasında Wilson hastalığını nöroloji ve gastroenterohepatoloji perspektifinde Prof. Dr. Bülent ELİBOL (Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi
Nöroloji A.B.D.) ve Prof. Dr. Kadir DEMİR (İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi İç Hastalıkları A.B.D. Gastroenterohepatoloji Bilim Dalı) tarafından  tartışacak.

Toplantı hekimler tarafından online olarak izlenebilecek.

 

Toplantıyı  ücretsiz üyeliğinizi yaparak  izlemek için TIKLAYINIZ

 

 

 

 

 


 

bu
hastalığı
hocalar
tartışacak
doktorlar
izleyecek!
Bu habere ilk yorumu siz yapabilirsiniz...
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir