Medimagazin logo

Boyun fıtığı öldürdü

Halk arasında 'çekme' de denilen, bel ve boyun ağrısı yaşayanların doktorların uyarılarına rağmen uyguladıkları yöntem can aldı. 37 yaşındaki Çiğdem Çakmakkaya, 8 gün yoğun bakımda kaldıktan sonra yaşamını yitirdi.
Kaynak: HABERTÜRK
Boyun fıtığı öldürdü
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

İSTANBUL - İki çocuk annesi Çiğdem Çakmakkaya dayanılmaz ağrılarının kurbanı oldu. İstanbul Pendik'te oturan kadın boyun ve bel fıtığı rahatsızlığından dolayı uzun süredir tedavi görüyordu. Çakmakkaya, son dönemlerde, ağrıları çoğalınca, halk arasında 'çekme' denilen ve doktorların ikazlarına rağmen uygulanan tehlikeli yöntemler de deniyordu.

Haber Türk'ün haberine göre Çakmakkaya, 13 Ağustos günü apartman merdiveninde boynuna ip geçirerek ağrısını dindirmeye çalışırken fenalaşıp bayıldı. 8 yaşındaki çocuğu tarafından bulunan Çakmakkaya, olay yerine gelen ambulansla Marmara Üniversitesi Pendik Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırıldı. 8 gün boyunca yoğun bakım ünitesinde ölüm kalım savaşı veren genç kadının önceki gün beyin ölümü gerçekleşti.

Kayıtlara "asılarak ölüm" olarak geçen Çiğdem Çakmakkaya'nın cesedi Adlı Tıp'a gönderildi. Cenaze, otopsinin ardından Pendik Pir Sultan Derneği Cemevi'nde kılınan namazın ardından toprağa verildi.

5 KİŞİYE HAYAT VERDİ
Ailesi Çakmakkaya'nın organlarını bağışlama kararı aldı. Bunun üzerine Prof. Dr. Cumhur Yeğen ve ekibi tarafından kadının 2 korneası, karaciğeri ve 2 böbreği de vakit kaybedilmeden alındı. Çiğdem Çakmakkaya'nın organları 5 kişiye hayat verdi.

boyun
fıtığı
öldürdü
Bu habere ilk yorumu siz yapabilirsiniz...
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir