Medimagazin logo

Bomba şüphesiyle durdurulan ambulans boş çıktı

Ankara’da bomba şüphesiyle durdurulan Sağlık Bakanlığı’na ait ambulans aracının yapılan aramada boş olduğu anlaşıldı. Yapılan incelemenin ardından ambulans Ulus'tan ayrılırken, sağlık personelinin büyük şaşkınlık yaşadığı görüldü.
 Bomba şüphesiyle durdurulan ambulans boş çıktı
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol


Sabah saatlerinde yapılan bir ihbar üzerine Ankara polisi alarma geçti. Polis telsizinden geçen anonsta 21 AR 386 plakalı ambulansın şüpheli olduğu ve önemle takip edilmesi istendi. Bomba yüklü olduğu düşünülen ambulans aracı, öğle saatlerinde Ulus Kavşak’ta devriye atan karakol ekipleri tarafından durduruldu. 1. Meclis karşısında yaşanan olayda, ambulansın bulunduğu cadde araç ve yaya trafiğine kapatıldı. Vatandaşlar polis tarafından buradan uzaklaştırıldı. Olay yerine Terörle Mücadele Ekipleri (TEM) ve bomba uzmanları istendi. Kısa sürede olay yerine gelen bomba uzmanı, aracındaki ‘Nort’ isimli köpekle ambulansta arama yaptı. Yapılan aramada ambulansın boş olduğu anlaşıldı. Ambulansın önceki gün Irak’lı bir yaralıyı Ankara’ya getirdiği ve bugün Diyarbakır’da döneceği öğrenildi. Kısa süre sonra cadde araç ve yaya trafiğine açıldı.

Ambulansta bulunan sağlık personelinin ise şaşkınlığı dikkat çekti. Personel yapılan uygulamaya tepki gösterdi. Polis ekipleri olayla ilgili tutanak tuttu. Bu sırada Sağlık Bakanlığı’ndan bazı görevliler de olay yerine gelip, konuyla ilgili yetkililerden bilgi aldı. Yapılan işlemlerin ardından ambulans aracı buradan ayrıldı.

ankara'da
bombalı
ambulans
alarmı
Bu habere ilk yorumu siz yapabilirsiniz...
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir