Medimagazin logo

Belediye Başkan adayı: İlk işimiz ambulans helikopter!

CHP Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkan adayı Ekici, projelerini anlattı
Belediye Başkan adayı: İlk işimiz ambulans helikopter!
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

CHP Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkan adayı Akif Ekici, Tabipler ve Eczacılar Odası tarafından düzenlenen toplantıya katıldı.

Ekici, toplantıda, seçimi kazanması halinde yapacağı projeleri slayt eşliğinde katılımcılara anlattı.

Başta sağlık sektöründeki sorunları çözeceklerini ve şehrin vizyonunu değiştireceklerini belirten Ekici, şunları kaydetti:

"Kentimizin geleceği konusunda ise çok sayıda projemiz var. Bunlar içerisinde vizyon projelerimizden en önemlisi Gazi Meydanıdır. Gazi Meydanı Türkiye'ye örnek olacak bir şekilde hazırlandı. Demokrasi Meydanı ile mevcut stadyumunun birlikte düşünüldüğü projemiz taslak olarak çizildi. Demokrasi meydanının üst geçitle stadyum alanına bağlandığı projemizde Türkiye'ye örnek döner bir kulemiz bulunmaktadır. Yaklaşık yetmiş bin metrekare alan üzerine yapılacak meydanda yapılaşmaya kesinlikle izin verilmeyecek, atmış metre yüksekliğindeki döner kule ve meydan şehrimizin simgesi olacaktır."

Sağlık alanında yapacağı yatırımlarını da anlatan Ekici, ilk iş bölgenin ihtiyacına cevap verecek ambulans helikopter almak olduğunu kaydetti.

- Şahinbey Ampute takımına transfer

Şahinbey Belediye Gençlik ve Spor Kulübü Ampute Futbol Takımı, ligin ikinci yarısında Kayseri Bedensel Engelli Spor'dan orta saha oyuncusu Fevzi Çağıç'ı transfer etti.

Kulübün Başkanı Mehmet Demirbaş, yaptığı yazılı açıklamada, Çağıç'ın transferiyle takımın daha da güçlendiğini ve ikinci yarıya daha başarılı başlayacaklarını belirtti.

Ampute futbol takımındaki engelli insanların engellerini ortadan kaldırmaya çalıştıklarını vurgulayan Demirbaş, "Tüm engelli kardeşlerimize kulübümüzün kapıları sonuna kadar açıktır. Bizlere verdiği desteklerden dolayı Şahinbey Belediye Başkanımız Mehmet Tahmazoğlu'na teşekkür ediyoruz" ifadelerini kullandı.

Çağıç da takımı daha iyi noktalara getirmek için elinden geleni yapacağının altını çizdi.

- GAÜN'de ağaç dikme etkinliği

Gaziantep Üniversitesi (GAÜN) Oğuzeli Meslek Yüksekokulu'nda ağaç dikme etkinliği gerçekleştirildi.

GAÜN Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Türkay Dereli, etkinlikte, gelecek nesillere yaşanabilir bir ülke, bir dünya bırakmak ve sürdürülebirlik açısından bu tür etkinliklerin önemli olduğunu vurguladı.

Oğuzeli Meslek Yüksek Okulu'nun ilçe için çok büyük önem taşıdığını ifade eden Dereli, şunları kaydetti:

"Oğuzeli kampüsümüzün güzelleşmesi daha yaşanabilir bir kampüs olması için ve çevre bilincinin oluşturulması için bugün burada ağaç dikimi yapılıyor. Öğrencilerimiz bu organizasyondan çok mutlu, gözleri pırıldıyor. Bugün burada sadece ağaç dikmiyoruz, yaşanabilir bir dünya ve gelecek için yeni başlangıç yeni bir adım atıyoruz."

Oğuzeli Meslek Yüksekokulu Müdürü Yrd. Doç. Dr. Necip Fazıl Yılmaz da okul içerisinde bulunan araziyi yeşillendirmek için bu etkinliği düzenlediklerini ve bu kapsamda 500 fidanı toprakla buluşturduklarını aktardı.

belediye
başkan
adayı:
i̇lk
işimiz
ambulans
helikopter!
Yorum (1)
Torsades
Adayımızı kutluyorum, iktidar partisinden transfer yada sarıgül'ün arkadaşı, damardan girmeyi biliyor. Bi de cami yapsa...
0
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir