Medimagazin logo

Bebeğe yanlış aşı olayında soruşturma izni çıktı

İzmir'de 30 günlük bebeğe Hepatit-B yerine Covid-19 aşısı yapılmasıyla ilgili sağlık ekibi hakkında art niyet ve bebekte yan etki olmadığı gerekçesiyle kaymakamlığın soruşturma izni vermemesine ailenin itirazı, İzmir Bölge İdare Mahkemesi'nce kabul edildi
Kaynak: DHA
Bebeğe yanlış aşı olayında soruşturma izni çıktı
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Çocuk Enfeksiyon Hastalıkları Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Zafer Kurugöl, geçen yıl Eylül ayında katıldığı televizyon programında, bebeklere yanlışlıkla koronavirüs aşısı yapıldığını, bu hatanın sadece bir kere olduğunu ve bebeğin ailesinin haberdar edildiğini söyledi.

Olayın ardından ailenin avukatı Dilek Güzel, yaptığı açıklamada, 1 Temmuz 2021’de, 1 aylık bebeğe Hepatit-B aşısı yerine yanlışlıkla Biontech aşısı yapıldığı iddiasına ilişkin hemşire ve sağlık ekibi hakkında suç duyurusunda bulunduklarını açıkladı. Savcılığa yapılan suç duyurusunun ardından Bornova Kaymakamlığı tarafından geçen şubat ayında soruşturma izni verilmemesi kararlaştırıldı.

İzmir'de bebeklerine yanlış aşı yapıldığını öne süren aileden suç duyurusu

Bornova Kaymakamlığı’nın hemşire ve sağlık ekibi hakkında art niyet ve bebekte yan etki olmadığı gerekçesiyle soruşturma izni vermediği öğrenilirken, aile avukatı Dilek Güzel de İzmir Bölge İdare Mahkemesi’ne başvurarak, karara itiraz etti.

“Aile zor süreç geçirdi"

Ailenin zor süreç geçirdiğini belirten avukat Dilek Güzel, itirazlarının haziran ayında kabul edildiğini dile getirdi. Bornova Kaymakamlığı’na tekrar başvurulduğunu kaydeden Güzel, soruşturma sonucu ihmal ve hata tespit edilirse konunun savcılığa gönderileceğini ve dava açılabileceğini vurguladı.

Prof. Dr. Zafer Kurugöl'den bebeklere yanlışlıkla koronavirüs aşısı yapıldığı iddialarına yanıt: Olay yanlış yorumlandı


 

yanlis asi
sorusturma
izmir
zafer kurugol
Yorum (3)
nevzat kulukçu
kaymakamlık küsmesin.
3
Cevapla
Has Odabaşı
tam mesai ile çalışacak her asm ye bir avukat i̇lçe sağlık müdürlüğü ne iki avukat büyüklüğüne göre il sağlık müdürlüğü ne en az 3 avukat vakti gelmiş de cemaat i tohturiyn ne zaman anlayacak: çok merak ediyorum
4
Cevapla
Dr. Esat
zarar gören yok. hiçbirşey çıkmaz. muhtemelen tazminat davası aşacaklar ondan dolayı rutin ceza davası açmışlar.
3
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir