Medimagazin logo

Bayrampaşa'da inşa edilecek 300 yataklı devlet hastanesinin ihalesi yapıldı

Bayrampaşa Belediye Başkanı Atila Aydıner, uzun yıllardır bekleyen devlet hastanesinin ihalesinin bittiğini, yakın zamanda temelini atacaklarını, 25 bin metrekare alan üzerine 300 yataklı, modern bir devlet hastanesi inşa edeceklerini bildirdi
Kaynak: AA
Bayrampaşa'da inşa edilecek 300 yataklı devlet hastanesinin ihalesi yapıldı
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Belediyeden yapılan açıklamada, Aydıner'in Cezaevi Kentsel Dönüşüm Alanında 25 dönümlük arazide inşa edilecek 300 yataklı devlet hastanesine ilişkin paylaştığı bilgilere yer verildi.

Bayrampaşa'da sağlık hizmetlerini genişletmek için özel bir çaba sarf ettiklerini belirten Aydıner, ilçe halkı için hayati derecede önemli olan sağlık hizmetlerini ulaştırmaya gayret gösterdiklerini dile getirdi.

Vatandaşların farklı sağlık ihtiyaçları ve beklentileri çerçevesinde kapsayıcı bir sistem sağlamaya çalıştıklarını işaret eden Aydıner halk sağlığına öncelik verme konusunda kararlı olduklarını vurguladı.

Bayrampaşa halkının en önemli sorununu çözdüklerine dikkati çeken Aydıner, "Uzun yıllardır bekleyen devlet hastanesinin ihalesi bitti. Yakın zamanda inşallah temelini atıyoruz. 25 bin metrekare alan üzerine, 300 yataklı, modern bir devlet hastanesi inşa ediyoruz. Artık Bayrampaşa’da yaşayan halkımız herhangi bir rahatsızlıkta ilçe dışına çıkmasına gerek kalmadan kendi ilçesindeki hastanesine gidip tedavi olabilecek." açıklamasında bulundu.

Aydıner, 100 poliklinik ve yataklı 40 acil müşahede odası, 34 yoğun bakım ünitesi, 10 ameliyathane, 6 doğumhane ve 5 diyaliz merkezi ile hizmet verecek tam teşekküllü bir hastaneyi yakın zamanda Bayrampaşa halkının hizmetine sunacaklarını kaydetti.

istanbul
bayrampasa
hastane
atila aydiner
Bu habere ilk yorumu siz yapabilirsiniz...
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir