Medimagazin logo

Başhekim hayatını kaybetti

Trabzon’un Vakfıkebir ilçe Devlet Hastanesi’nde 16 yıl başhekimlik yapan Başhekim Opr. Dr. M. Resul Nasıri (75) geçirdiği rahatsızlık sonucu hayatını kaybetti. Afganlı doktor için görev yaptığı hastanede bir tören düzenlendi.
Başhekim hayatını kaybetti
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Törene Vakfıkebir Kaymakamı Sedat Sırrı Arısoy, Vakfıkebir Belediye Başkanı Hayri Birinci, Beşikdüzü Belediye Başkanı Ramis Uzun, Vakfıkebir Devlet Hastanesi Yöneticisi ve Başhekimi Uz. Dr. Mustafa Aydın, Hastane yöneticileri, doktorlar, sağlık çalışanları, siyasi parti temsilcileri, ailesi ve çok sayıda vatandaş katıldı.


Tören sırasında birer konuşma yapan Vakfıkebir Devlet Hastanesi Başhekimi Uz. Dr. Mustafa Aydın, Hastane eski Müdürü İlyas Alp, İlçe Kaymakamı Sedat Sırrı Arısoy ve Belediye Başkanı Hayri Birinci, Nasiri’nin adeta kendilerinde biri olarak gördüklerini belirterek Vakfıkebir Devlet Hastanesi’nin bu günkü durumuna gelmesinde fedakâr çalışma yaptığını anlattılar.


Yaklaşık 7 yıldır yakalandığı amansız hastalıktan kurtarılamayarak hayatını kaybeden Opr. Dr. Resul Nasıri, 1938 yılında Afganistan’ın Kabil Şehri’nde doğdu.


Başarılı öğrenci olan Nasıri Afganistan Devleti tarafından Türkiye’ye gönderildi ve Gülhane Askeri Tıp Akademisi’ni bitirdi. 1980’den sonra kendi isteği ile ameliyathane kurma şartıyla Vakfıkebir Devlet Hastanesi Başhekimliği’ne atandı ve 16,5 yıl süreyle Başhekimlik görevini sürdürdü.


Nasıri’nin cenazesi öğle namazına müteakip Beşikdüzü Merkez Eski Camii’nde kılınan cenaze namazının ardından Trabzon Bostancı Mezarlığı’nda toprağa verildi.

başhekim
hayatını
kaybetti
Yorum (1)
ramazan ardıç
hocamıza allahdan rahmet diliyorum...
0
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir