Medimagazin logo

Başhekim Gazze'ye gitti

Adıyaman 82. Yıl Devlet Hastanesi Başhekimi Uzman Dr. Murtaza Yetiş, İsrail saldırıları sonucunda Gazze'de yaralanan Filistinlilere tıbbi destek vermek amacıyla yeryüzü doktorlarıyla birlikte Gazze'ye gitti
Başhekim Gazze'ye gitti
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol
ADIYAMAN (İHA) - Adıyaman 82. Yıl Devlet Hastanesi Başhekimi Uzman Dr. Murtaza Yetiş, İsrail saldırıları sonucunda Gazze'de yaralanan Filistinlilere tıbbi destek vermek amacıyla yeryüzü doktorlarıyla birlikte Gazze'ye gitti.

Adıyaman 82.Yıl Devlet Hastanesi Başhekimi Çocuk Hastalıkları Uzmanı Dr. Murtaza Yetiş, 15 ambulans, çok sayıda tıbbi malzeme, ilaç ve çeşitli branşlarda gönüllü doktorların katıldığı ekiple, Mısır üzerinden Gazze'ye geçti. Uzm. Dr. Murtaza Yetiş, Adıyaman'dan Gazze'ye giden ilk ve tek doktor. Murtaza Yetiş, daha önce de Nijerya'ya yeryüzü doktorları ile birlikte giderek, tıbbi gereksinime ihtiyaç duyan çocuklara şifa dağıtmıştı.

Dr. Murtaza Yetiş, Gazze'de bir insanlık dramı yaşandığını belirterek, tıbbi gereksinimi olan çocuklara yardım eli uzatacaklarını söyledi.
Yeryüzü doktorları, çeşitli derneklerin gönderdiği 43 ton tıbbi malzeme ve ekipmandan sonra içerisinde ağırlıklı olarak ilaç ve tıbbi malzemeden oluşacak olan bir kargo uçağı daha bölgeye sevk etti.
başhekim
gazze'ye
gitti
Bu habere ilk yorumu siz yapabilirsiniz...
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir