Medimagazin logo

Başbakan Davutoğlu: Sağlıkta şiddeti önlemeye yönelik başka tedbirler alacağız

AK Parti Genel Başkanı, Başbakan Ahmet Davutoğlu bugün yaptığı grup toplantısında hastanelerdeki güvenlik tedbirlerini arttırdıklarını ve başka diğer tedbirlerle de bundan sonra doktorların güvenliğini sağlayacaklarını belirtti
 Başbakan Davutoğlu: Sağlıkta şiddeti önlemeye yönelik başka tedbirler alacağız
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Başbakan Ahmet Davutoğlu, geçen hafta 14 Mart Tıp Bayramı'nı kutladıklarını belirterek, son 12 yıllık iktidarda belki de en fazla kamuoyu memnuniyeti gördükleri alandan birisinin sağlık sektörü olduğunu kaydetti.

Sağlık alanında yüzde 40'larda olan halk memnuniyetinin yüzde 75'lere çıktığını dile getiren Davutoğlu, bu memnuniyeti sağlamalarında büyük katkı veren doktorlara, hemşirelere, hasta bakıcılarına, sağlık çalışanlarına teşekkür etti. Ahmet Davutoğlu, gece nöbetlerinde bir hastanın şifa bulması için çaba sarfeden bir doktorun gayretinden daha ulvi bir gayret olmadığını ifade ederek, o gece nöbetlerini çok iyi bildiğini, nasıl terler döküldüğünü yakından yaşadığını bildirdi.

Davutoğlu, dönemlerinde 2 bin 500 sağlık tesisi yapıldığını, şehir hastaneleri projesiyle 50 bin yatak daha kapasite kazandıracaklarını ifade ederek, iktidara geldiklerinde 178 bin olan sağlık çalışanı sayısını 760 bine çıkardıklarını söyledi. Hekim seçme özgürlüğü kazandırdıklarını, şu anda 21 bin olan aile hekimliğini daha da yaygınlaştıracaklarını belirten Davutoğlu, Türkiye'nin Avrupa'daki en büyük medikal kurtarma ekibine sahip olduğunu bildirdi. Davutoğlu, 112 acil servisi kurduklarını, 481 olan acil müdahale sağlık istasyonlarının sayısını 2 bin 155'e çıkardıklarını belirtti.

2002'de Türkiye'de toplam 617 ambülans varken, sadece Tekirdağ'da hizmete soktukları ambülans sayısının 798 olduğuna işaret eden Davutoğlu, 2002'de bir ambülansı olan Mardin'in şimdi 100'ü aşkın ambülansı olduğunu söyledi. Başbakan Davutoğlu, helikopter, uçak ve paletli ambülansların da hizmete sokulduğunu ifade ederek, Somali'de çölde bir çatışmada yaralanan TİKA mensubunun helikopterle hemen Mogadişu'ya getirildiğini, Türkiye'den giden ambülans uçakla Ankara'daki en kaliteli hastaneye getirildiğini ve şifa bulduğunu söyledi.

Başbakan Ahmet Davutoğlu, sağlık çalışanlarına yönelik şiddete karşı "Şifa veren ele vefa" kampanyası başlattıklarını belirterek, hasta yakınlarına şöyle seslendi: "Şiddet her yerde kötüdür. Kadına yönelik şiddeti burada lanetledik ama şifa vermek için çabalayan bir doktor aynı anda iki acil hasta ile uğraşamıyor ve birine yöneliyorsa sizin hastanızı ihmal ediyor değildir, aciliyet sıralaması yapıyordur. Saygı gösterin ve emin olun ki doktorlarımız her birine yetişmek için elinden gelen çabayı gösterecektir. Bu şiddet uygulayanların çoğunun alkol ve uyuşturucu bağımlısı olduğunu da gözönüne alarak, hastanelerdeki güvenlik tedbirlerini de artırdık, başka diğer tedbirlerle de bundan sonra doktorlarımızın güvenliğini sağlamaya devam edeceğiz" diye konuştu.

başbakan
davutoğlu:
sağlıkta
şiddeti
önlemeye
yönelik
başka
tedbirler
alacağız
Yorum (7)
h.u
Yapacağız, edeceğiz, göreceksiniz laflarını boşver be şefim. Yap ,sonuç al, o zaman hakikaten takdir edelim. Gerisi çalıdaki koyun yünü.
0
Cevapla
jindr
söz uçar rakamlar kalır. 1-doktora,hemşireye şiddet tavan yaptı.her ilden duyulan-duyulmayan bir çok, hekime şiddet olayı var.bizim hastanede duyulan duyulmayandan çok daha az.magandalar yarışıyor.. 2-kadına şiddet artık sıradanlaştı,psikopat erkekimsi vatandaşlar kadınları vurmada-öldürmede yarış içinde,iller yarışıyor.. 3-anayasal hakkını kullanıp,bir olaya en basitinden tepkisini göstermek için hem de adliyenin önünde toplanan gençlere uygulanan şiddeti, polise müdahale eden hakim bile durduramıyor.polisler yarışıyor.. 4-gezi parkını yıkmayın oturup nefesleniyoruz,odtü'den yol geçer mi başka yer mi yok desen;hes ler suyu ormanı kirletiyor,3.köprü-3.havaalanı!na ne gerek var tabiatı yok ediyor, bak, mevcudu iyileştirsek yetiyor desen,ellerinden minik çocuklarını,kardeşlerini-eşini alıyorlar,gözler kafalar patlıyor,zulümde siyasiler yarışıyorlar. 5-hele sosyal terör..okusan çalışsan para etmez.bakıyorsun ''dayısı''olan.sen daha ipi ararken o çoktan ipi göğüslemiş oluyor.katlar yatlar.adalar.gemicikler. sen sınava hazırlanıyorsun,senin abc'yi öğrettiğin çocuk seni nasıl oluyorsa sınavda katlıyor.bi bakıyorsun hakimler bile soruları önceden almış..sen de ona adaleti teslim ediyorsun.eee?ne olacak şimdi?bürokrasi yarışıyor.. 6-paraleli-ordunun durumunu-kol saatlerini-içinden servet çıkan ayakkabı kutularını-azıcık trilyonlarla dolu kasaları yazsak yanlış anlaşılabiliriz.ne me lazım..bana dokunmayan bin yaşasın.memleketi ben mi kurtaracağım?atatürkün gençliğe hitabesi,bursa nutku ona mı ait o bile belli değilken,aoç ile ilgili vasiyet var diyenler vasiyeti ortaya koyamıyorken ağrımayan başımı niye ağrıtayım.hemşire hanım.çağırın 135.hastayı da işimize bakalım.zaten çanakkale zaferi de ''LİMON'' van sanders'in.kandırılmışız.yazık
0
Cevapla
Nedim
13 Yıldır elinizi bağlayan mi vardı, neden engelleyebilir?
0
Cevapla
oftalmolog
''Çok kızacağız onlara çok. Hatta hekime şiddete devam ederlerse dillerine acı biber bile sürebiliriz. Kimse sabrımızın sınırlarını zorlamaya kalkmasın'' demelerini beklerdim.
0
Cevapla
tanju
Sadece laf laf laf...Artık yorulduk samimiyetsizlikten.....
0
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir