Medimagazin logo

Balıkesir'de 3 bin kişiye evde sağlık hizmeti

Yedi yıl önce Balıkesir Devlet Hastanesi bünyesinde kurulan ve 19 ekipten oluşan Evde Sağlık Hizmetleri Birimi, il genelinde yaklaşık 3 bin hastaya sağlık hizmeti veriyor.
Kaynak: ZAMAN
Balıkesir'de 3 bin kişiye evde sağlık hizmeti
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

İl Sağlık Müdürlüğü tarafından düzenlenen "Evde Sağlık Hizmetleri" konulu panelde, başlangıçtan bugüne kadar olan durum görüşüldü. İl Sağlık Müdürü Dr. Hasan Yılmaz, hastaneye gelemeyen hastalar için kurulan birimin, çalışmalarını 2004 yılından bu yana başarıyla sürdürdüğünü belirtti.

Evde sağlık hizmetini ilçelerde de uygulamak için gayret sarf ettiklerini vurgulayan Yılmaz şöyle konuştu: "Türkiye'de bu uygulamayı yapan ilk beş il arasındayız. Önemli olan, hastalar için en iyiyi verebilmek. Bu ekiplerde görev yapan personelimiz, sağlık hizmetinin dışında hastalarımıza sevgilerini de veriyor. Şu anda 3 bine yakın hastamız var. Hatta ilimizde 2004 yılında uygulanan bu hizmet birçok ile örnek olmuştur. Şu anda 19 evde ekibimiz var. Bize gelen bir dilekçeyi, koordinasyon birimimiz tarttıktan sonra ildeki sağlık çalışanına iletebilir. Bir ilçemizde evde sağlık birimi olmaması, hizmet veremeyeceğimiz anlamına gelmiyor. O ilçedeki aile hekimine ulaşarak, evde sağlık hizmet vermesi sağlanıyor."

balıkesir'de
3
bin
kişiye
evde
sağlık
hizmeti
Yorum (1)
sibel tayga
gerçekten balıkesirde ben de duymuştum,bu arkadaşlar hekimli ve hekimsiz ekipler kurmuşlar ve ihtiyacı olan hastaların sorunlarını çok güzel karşılıyorlarmış.tebrik etmek lazım
0
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir