Medimagazin logo

Bakırköy Devlet Hastanesi'nde yangın paniği

Bakırköy Dr. Sadi Konuk Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde çıkan yangın paniğe neden oldu. Çocuk ve kadın doğum bölümlerinin bulunduğu binada çıkan yangında bebeklerini alan anneler kendilerini hastane bahçesine attı.
Kaynak: BUGÜN
Bakırköy Devlet Hastanesi'nde yangın paniği
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Bakırköy Dr. Sadi Konuk Eğitim ve Araştırma Hastanesi B Blokta üçüncü katta saat 06:30 sıralarında yangın çıktı. Kadın doğum ve çocuk polikliniklerinin bulunduğu binanın üçüncü katındaki bilişim odasında çıkan yangın nedeniyle hastanede panik yaşandı.

ÇOCUKLAR VE BEBEKLER HASTANEDEN TAHLİYE EDİLDİ

Çıkan duman nedeniyle bina görevliler tarafından boşaltıldı. Çocuklarını alarak binadan çıkan anneler korku dolu gözlerle itfaiye ekiplerinin yangına müdahalesini izledi. Kuvözde bulunan bebekler de doktor ve güvenlik görevlileri tarafından tahliye edilerek hastaneye ait diğer binalara götürüldü. Olay yerine gelen itfaiye ekiplerinin yaklaşık yarım saat süren müdahalesi sonucunda yangın söndürüldü. Sedyelerle dışarı çıkartılan hastalar ve annelerinin kucaklarındaki bebekler ise itfaiye ekiplerinin yangını söndürmesinin ardından tekrar binaya alındı.

 


 

SAĞLIK BAKANLIĞINDAN YANGIN AÇIKLAMASI:

 

Bugün Bakanlığımıza bağlı Bakırköy Dr. Sadi Konuk Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nin B Blok Kadın Doğum ve Çocuk Bölümü 3. Kat Eğitim Görevlisi odasında ufak çaplı bir yangın meydana gelmiştir. Hastane yetkilileri en kısa süre içinde itfaiye ekiplerine haber vererek, hastaları hızla tahliye etmiştir. Yangın büyümeden hastane personeli ve itfaiye ekiplerince söndürülmüştür. Duman tahliye edildikten sonra hastalar odalarına yerleştirilmiştir. Hastalarımızın hiç birinde sağlık problemi yaşanmamıştır.

bakırköy
devlet
hastanesi'nde
yangın
paniği
Bu habere ilk yorumu siz yapabilirsiniz...
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir