Medimagazin logo

Bakanlıktan Lösev reklamına istismar eleştirisi

Lösev'in reklam filmi, Sağlık Bakanlığı tarafından "istismar" diye eleştirildi.
Kaynak: SABAH
Bakanlıktan Lösev reklamına istismar eleştirisi
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Sağlık Bakanlığı Kanser Daire Başkanı Murat Tuncer, bir ailenin kanser olan çocuklarının tedavisini yaptırmak için arsalarını satmaya karar vermesini konu alan film için, "Kanser hastası çocuklarımız devletin tam güvencesi altındadır. Kimsenin arsasını satmasına gerek yok. Lösev'e tedavi ettikleri çocuklar için ciddi para ödüyoruz" dedi.

DEVLET GÜVENCESİNDE
Lösemili Çocuklar Sağlık ve Eğitim Vakfı (Lösev) bir süre önce bez bebek projesi başlattı. Bu proje kapsamında, lösemili çocukların aileleri tarafından üretilen bez bebeklerin satılacağı, gelirin de binlerce çocuğun tedavisine kaynak yaratacağı açıklandı. Projeye, birçok ünlü isim de destek verdi. Hülya Avşar, Beren Saat, Cemil İpekçi gibi sanatçılar da bez bebekler tasarladı. Projenin duyurulması için de bir reklam filmi çekildi. Kenan İmirzalıoğlu'nun da rol aldığı reklamda, çocuğu lösemi olan bir aile arsalarını satmaya hazırlanırken, Lösev'in desteği ile bu sorundan kurtuluyordu. İşte bu reklam, Sağlık Bakanlığı'nın şimşeklerini üzerine çekti. Sağlık Bakanlığı Kanser Daire Başkanı Prof. Dr. Mural Tuncer, "Artık kimse çocuğu kanser olduğu için arsasını satmak zorunda değildir. O günler çok eskide kalmıştır. Vatandaşın kanser hastası çocuğunun tedavisi için sosyal güvenceye bile ihtiyacı yoktur. Çocuklarımız 18 yaşına kadar devlet güvencesi altındadır. Bu tip bilgilendirmeler duygu sömürüsüdür" yorumunu yaptı.


"800 BİN LİRA ÖDEDİK"
Kanser hastası çocukların da yer aldığı bu tip reklam filmlerinin istismara girdiğini anlatan Prof. Dr. Murat Tuncer, "Bu filmi çeken Lösev'in hastanesi özel hastane statüsündedir. Geçtiğimiz yıl devlet, SGK kanalı ile Lösev'e 800 bin lira tedavi bedeli ödemiştir. Devlet, çocuklarımızın özel hastanede bile olsa tedavisini karşılıyor" diye konuştu. Lösev ise konuyla ilgili açıklama yapmadı. Bakanlık, reklam filmi hakkında inceleme başlatacağını da duyurdu.

bakanlıktan
lösev
reklamına
istismar
eleştirisi
Bu habere ilk yorumu siz yapabilirsiniz...
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir