Medimagazin logo

Bakanlık, iki sahte doktoru tespit etti

Sağlık Bakanı Müezzinoğlu, son 11 yılda 2 sahte doktor tespit edilidğini ve görevlerine son verildiğini söyledi
Kaynak: T24 - Hülya Karabağlı
Bakanlık, iki sahte doktoru tespit etti
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

 Sağlık Bakanı Dr. Mehmet Müezzinoğlu, MHP Ankara Milletvekili Özcan Yeniçeri'nin 'sahte sağlık personeline' ilişkin soru önergesine çarpıcı yanıtlar verdi.

Müezzinoğlu, kurum ismi vermeden son 11 yılda 2 sahte doktor tespit edildiğini  ve bu tespitle görevlerine hemen son verildiğini  açıkladı.

 
Mahkemelerden ağır cezalar

İki sahte doktor hakkında  savcılıklara suç duyurusunda bulunulduğuna dikkat çeken Bakan, mahkemenin bu kişilerden birine 5 yıl hapis cezası ve 245 bin 360 lira para cezası verdiğini açıkladı. Diğer sahte doktora ise, çalıştığı sürece boyunca aldığı ücretler için icra takibi başlatıldı. Mahkeme ayrıca, resmi belgede sahtecilik ile  1219 sayılı kanuna aykırılıktan 1 yıl 8 ay hapis ve 160 TL para cezası verdi. Mahkeme, aynı kişiyi bir de dolandırıcılıktan 2 yıl 6 ay hapis cezasına hükmetti.

'Sahte doktorlardan ölen ya da sakat kalan yok'

Bakan, "2002-2013  arasında sahte doktor veya hamşire müdahalesi nedeniyle yaşalını kaybeden ya da sakat akalan hasta bildirimi bulunmamaktadır" bilgisini  verdi.

bakanlık
iki
sahte
doktoru
tespit
etti
Yorum (1)
üç harfli
Taksirle ölüme sebebiyetten almıştır o cezayı. Sahtekarlığın cezası 5 yıl hapis olabilir mi? Bugüne kadar yüzlerce SAHTE öğrenci raporu vermeyen doktor var mıdır? Haydi herkes içeri!
0
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir