Medimagazin logo

Bakan'ın azarladığı işçiye ödül!

Sağlık Bakanı Recep Akdağ'ın Batman'da azarladığı ve sonradan özür dilediği görme engelli Nurullah Mehmetoğlu'nun hayatı bir anda değişti. Taşeron firmada çalışan Mehmetoğlu, Sağlık Müdürlüğü'ne geçici işçi statüsüne alındı. Telefonla arayarak özür dileyen Bakan Akdağ, Mehmetoğlu'na bir de mektup göndererek, ikinci kez özür diledi.
Kaynak: VATAN
Bakan'ın azarladığı işçiye ödül!
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

 

Batman'da pazar günü Batman Bölge Devlet Hastanesi'nde görme engelli Nurullah Mehmetoğlu'na "Gözlerin görmediği halde sana iş vermişiz. Para kazanıyorsun değil mi?" diyen Sağlık Bakanı Recep Akdağ, dün telefonla özür dilediği engelli Mehmetoğlu'nun görev yerini değiştirdi.
 
Bölge Devlet Hastanesi'nde taşeron kadrosunda santralde çalışan Mehmetoğlu, buradaki görevinden alınarak, Sağlık İl Müdürlüğü'nde geçici işçi statüsünde çalışmaya başladı.
 
Üç gün içerisinde büyük çalkantılar yaşayan görme engelli Mehmetoğlu, işinden olma korkusu yaşarken, bu kez Sağlık Müdürlüğü'nde işe başlamasının sevincini yaşadı.
 
Bakan Akdağ, dün telefonla arayarak özür dilediği Mehmetoğlu'na bu kez mektup yazarak ikinci kez özür diledi. Akdağ imzalı mektupta, şu ifadelere yer verdi: "Değerli Nurullah kardeşim; Batman ziyaretim sırasında aramızda geçen diyalogun yansımalarını takip ettim. Bu duruma şahsım adına üzüldüm, takip ettiğim kadarıyla siz de üzüldünüz. Bildiğiniz gibi yoğun bir çalışma dönemi içerisindeyiz. Bu süreçte nadiren de olsa arzu etmediğimiz diyaloglar yaşanabiliyor. Sağlık Bakanı ve hekim kimliğiyle, bir insanlık hali olarak gördüğüm, 'görme engellilik' için sizi, ya da her hangi bir kişiyi rencide edici ifadeyi kasten kullanmam mümkün değildir.
 
Çünkü bir hekim olarak insanın bütün hallerine aşinayım. Ben, hayatım boyunca yaptığım işin merkezine insanı koydum ve bulunduğum yeri, insanımıza hizmet için vesile bildim. Bu anlayışla çalıştım, çalışmaya devam edeceğim. Sizi daha önce de telefonla arayarak bu niyetimi anlattım. Bu mektubum da yazılı olarak sizde bulunmasını arzu ettim. Yaşananlar nedeniyle öncelikle sizden ve şahsınızda, tüm görme engelli kardeşlerimden özür diliyorum. Sağlık Bakanı olarak 8.5 yıllık çalışma döneminde engelli kardeşlerimi başımın tacı ettim. Engellilerin sağlık hizmetine rahat ulaşabilmesi için sağlık kuruluşlarımızda düzenlemeler yaptım. Memleketimize hizmet etmeye devam ettiğim sürece, engelli kardeşlerimi baş tacı etmeye devam edeceğim."
bakan'ın
azarladığı
işçiye
ödül!
Yorum (5)
dr-hasan
Ey doktor meslekdaşlarım... bakın da görün ! Bir kör seçim öncesi bakanı nasılda dize getirdi ! ya siz ? ne körsünüz ne topal ! ama HAK ARAMA ENGELLİSİNİZ :)
0
Cevapla
sevinç Doğan
Bakan efendi Dr ların değil aslında kendinin efendi olması gerektiğini unuttuğu için böyle davranmış. Unutulmamalıki efendi insan herzaman efendidir hem kendisinin hemde milletinin.Diğerleri malum.
0
Cevapla
Seyyit Arslan
Sayın doktor Hasan arkadaşım tebrik ediyorum sizi canı gönülden.. Bu konuda bundan daha iyi özeleştiri olamaz. Evet Doktorlarımız hak arama engellileri durumunda maalesef..TTB gibi her biri önce muhalefet..Ama herşeye..Hasta Haklarına karşılar,imamın maaşına talipler vs.vs.. Kardeşlerim siz derdinizi anlatın..Bırakın başkalarının haklarını..Onları takdir edin..Haklarını kazanmışlar semerelerini görüyorlar.Siz kısa kesin, derdinizi kısa yoldan anlatın ki ANKARA HAVASI olsun. Sayın Sevinç Doğan Hanımefendiler... Başbakanımızın DOKTOR EFENDİLER sözünden niye gocunuyorsunuz anlayamıyorum.Rahmetli Atamız söze EFENDİLER diyerek başlamazmıydı çoğu kez.Milletvekillerimiz,Milletimiz,Köylümüz gucunuyormuydu?..HAYIR. Size DOKTOR EFENDİ deyince niye dellendiniz ki?.. Benden size Sosyolog önerisi..Dr.Hasan arkadaşınızı dinleyin.O meselenin özünü anlamış..Onu dinleyin. Yoksa şimdiki KAFANIZLA GİDERSENİZ MESELEYE ALAMAZSINIZ.. Alamazsınız ....Asla alamazsınız.... HAKKINIZI.. Sevgiyle kalınız...
0
Cevapla
drkimbıl
şimdi tepki verirde oy kaybı olur neme lazım,özür dile işini hallet,doktormu? boşver o bakar körleri, onlar zaten şamar oğlanı kim takar onları.işte değerimiz meslektaşlar,demek istediğim ama diyemediğim birçok şey için...
0
Cevapla
enes öztük
O kadar doktor dayak yer, bilmem neyini ne yaptığım basınında haber bile olmaz. Ama'nın birine bakan bir laf der, yer gök inler. biz inletemedik, sen inlettin. helal olsun sana kardeşim.
0
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir