Medimagazin logo
Bakan ziyaretinde Tunceli'de 'Barış polemiği' gerginliği
Sağlık Bakanı Recep Akdağ'ın Tunceli ziyaretinde; belediye başkanı ve valinin "barış polemiği" gerginlik oluşturdu
Bakan ziyaretinde Tunceli'de 'Barış polemiği' gerginliği
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol
Sağlık Bakanı Recep Akdağ'ın Tunceli ziyaretinde; belediye başkanı ve valinin "barış polemiği" gerginlik oluşturdu.


Çeşitli temaslarda bulunmak üzere Tunceli'ye gelen Sağlık Bakanı Recep Akdağ Tunceli Belediyesi'ni ziyaret etti. Belediye Başkanı Songül Erol Abdil'in toplumsal barışın sağlanması konusunda halkın beklentisi olduğu yönünde konuşmasına müdahale eden Tunceli Valisi Mustafa Erkal'ın, güvenlik görevlilerinin üstüne düşen görevi yaptığını savunarak, "Türkiye yükselişe geçtikce kullanılan piyonların sayısı artıyor" sözleri gergin anların yaşanmasına neden oldu.

Sağlık Bakanı Recep Akdağ, Tunceli'ye geldi. Karayolu ile Tunceli'ye gelen Bakan Akdağ'ın ilk durağı Tunceli Valiliği oldu. Daha sonra hastaneleri gezen Akdağ, hastalara çiçek dağıttı.

Hastaların hastanede araç eksikliği olduğu yönünde şikayetlerini geçiştiren Akdağ "Doktor arkadaşlarımıza söyledim eksik ne varsa alınacak" dedi.

Hastane gezisinin ardından Bakan Akdağ, Tunceli Belediyesi'ni ziyaret etti. Belediye Başkanı Songül Erol Abdil ve belediye çalışanları tarafından karşılanan Bakan Akdağ, belediye çalışmaları hakkında bilgi aldı.

Tunceli Belediye Başkanı Songül Erol Abdil'in "Toplumsal barışın sağlanması yönünde beklentimiz var. Burada hiçbir anne artık çocuğunu ölmesini istemiyor. Biz hiçbir insanın ölmesini istemiyoruz" sözlerine Tunceli Valisi Mustafa Erkal, cevap verdi.

Vali Erkal, başkanın sözlerine "Güvenlik güçlerimiz üzerine düşen her türlü görevi yapıyor. Türkiye yükselişe geçtikçe kullanılan piyonların sayısı da artıyor. En son silahlı unsur indirilinceye kadar çalışmalarına devam edeceklerdir. Ve başkan hanımında bahsettiği barışta bu işle bitmiş olacaktır" cümleleri ile müdahale etti.

Bu sözler üzerine konuşmasını sürdüren Belediye başkanı Abdil, polemik konusu yapmak istemediğini belirterek, çözümün şiddetle olmayacağını söyledi.

Türkiye'de önemli gelişmelerin yaşandığını ifade eden Abdil, Kürtlerin dillerini ve kültürlerini kullanmak için daha rahat bir ortama ihtiyaç duyduklarını kaydetti.

Abdil, toplumsal barış talebini yinelediği sırada tekrar Vali Erkal'ın müdahale etmesi üzerine Sağlık Bakanı Recep Akdağ "Buyrun sayın başkan sizi dinliyoruz" diyerek, polemiği bitirmeye çalıştı.

Bakan Akdağ, "Özgürlük ve hak arayışı toplumun her kesiminde her zaman aramaya devam edeceği bir şey olacak. Hepimiz hak ve özgürlük peşindeyiz. Şiddete başvuranlarda bundan vazgeçecek. Kürtçe konuşulacaksa konuşulsun kim ne diyor" diyerek ortamı yumuşatma çalıştı.

Sağlık Bakanı Recep Akdağ'ın Tunceli gezisi partisinin il teşkilatını ve sağlık çalışanları ile yaptığı toplantı ile sona erdi.


Zaman
bakan
ziyaretinde
tunceli'de
'barış
polemiği'
gerginliği
Bu habere ilk yorumu siz yapabilirsiniz...
Yorum Yaz
0/300