Medimagazin logo

Bakan Yanık: COVID-19 nedeniyle hayatını kaybeden yaşlı oranı yüzde 4,4

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, Türkiye'de COVID-19'a yakalanıp hayatını kaybeden yaşlı oranının birçok gelişmiş ülkeye göre daha az olduğunu söyledi
Kaynak: AA
Bakan Yanık: COVID-19 nedeniyle hayatını kaybeden yaşlı oranı yüzde 4,4
Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Bakan Yanık, Beylikdüzü Huzurevi Yaşlı ve Bakım Rehabilitasyon Merkezi'ni ziyaret etti. Burada yaşamlarını sürdüren vatandaşlarla sohbet eden Yanık, gazetecilere yaptığı açıklamada, pandemi sürecinde COVID-19 hastalığına yakalanıp hayatını kaybeden yaşlı oranının dünyada yüzde 35 ile 80 arasında değiştiğini söyledi. 

Türkiye'de bu oranın çok daha düşük olduğuna dikkati çeken Yanık, "Çok gelişmiş ülkelerde bile pandemi döneminde yeterince ciddi tedbir alınamadığı için çok sayıda yaşlı insanın vefatıyla karşı karşıya kaldık ama bizde bu oran çok düşük. Gönül tabi ki çok daha az olmasını isterdi ama bu oran kıyas kabul etmeyecek kadar düşük. Bizde bu oran yüzde 4,4." ifadelerini kullandı.

Sosyal hizmet olanakları bakımından Türkiye'nin birçok ülkeye göre daha iyi konumda olduğunu dile getiren Yanık, ülkenin sosyal hizmetler anlamında dünyayla yarışır durumda bulunduğunu kaydetti.

derya yanik
yasli
covid19
vefat orani
pandemi
Bu habere ilk yorumu siz yapabilirsiniz...
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir