Medimagazin logo

Bakan: Sağlık Bakanı’na bir kere olsun kardeşimden bahsetmişsem, yüzüme hep beraber tükürebilirsiniz

Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer, kardeşinin sadece doktor olmadığını, aynı zamanda hastane yönetimi konusunda uzmanlaşmış çok az sayıdaki insanlardan birisi olduğunu belirterek, ”Sağlık Bakanı’na bir kere olsun kardeşimden bahsetmişsem, yüzüme hep beraber tükürebilirsiniz” dedi.
Bakan: Sağlık Bakanı’na bir kere olsun kardeşimden bahsetmişsem, yüzüme hep beraber tükürebilirsiniz
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Dinçer, MHP’nin hakkında verdiği gensoru önergesi üzerinde eleştirileri yanıtladı.

”2003 yılına kadar eğitim çok iyiydi, öğretmenler ülkenin en prestijli konumundaydı da biz onları aşağı çektik diyebilir misiniz?” diyen Dinçer, 2002’de ortaöğretimde okullaşma oranının yüzde 50, ilköğretimde ise yüzde 90 olduğunu bildirdi.


-”Uyumsuzluğu giderdik”-
 Dinçer, yeniden yapılanmada, mesleki eğitimi tek çatı altında topladıklarını, bu alandaki uyumsuzluğu giderdiklerini söyledi.

”Süratle, artık ders yerine, çağdaş ve modern dünyanın eğitim tekniklerine uygun bir yapılanmayla ünite esaslı yapıyı uygulayacak noktaya geldik” diyen Dinçer, Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğünü kurduklarını anımsattı. Dinçer, okul öncesi eğitimde olduğu gibi ilköğretimde de eğitimi yüzde yüze çıkarmak için çalıştıklarını vurguladı.


-Kardeşi ve oğlu ile ilgili iddialar-

Kardeşi ve çocuğu ile ilgili iddialara da değinen Dinçer, şöyle konuştu: ”Ekşi ayran içmedim, karnım ağrımıyor. Benim kardeşim, ben Başbakanlık Müsteşarı olmadan önce herhangi bir hastanede başhekim yardımcısı idi. Dünya Bankası projesinde çalıştığı doğrudur. Ama bu projede çalışan insanları Sağlık Bakanlığı seçmez, Dünya Bankası’nın o projeyi destekleyen birimi seçer. Kardeşim sadece doktor değil, aynı zamanda hastane yönetimi konusunda uzmanlaşmış çok az sayıdaki insanlardan birisidir. Sağlık Bakanımız burada, 10 yılda bir kere olsun kendisine kardeşimden bahsetmişsem, yüzüme hep beraber tükürebilirsiniz.

Oğlum ile ilgili iddia doğru değil dedikodudur. Benim çocuğum Türk Hava Yolları’nda (THY) çalışmıyor. THY’nin de ortak olduğu bir Amerikan firmasında çalışıyor. Buraya gelmeden önce ABD’de sigorta şirketinde yönetici idi. Buraya transfer ettiler. Belki benim çocuğum oradan yıl sonu itibariyle ayrılacak. Kardeşim ve çocuğum, ben bakan olmasaydım, çok daha iyi yerlerde olacaklardı.” İntihal konusunda suçlanmadığını ve ceza da almadığını vurgulayan Dinçer, ”O dönemde bu durum sözkonusu olunca Tamer Koçel, ’bizim bu konuda herhangi bir sorunumuz yok, intihal ettiğine ilişkin bizim elimizde hiç bir bilgi yok’ dedi. YÖK, buradan bir şey çıkaramayacağını düşündüğü için daha sonra uydurma bir mektupla işletme yönetimi kitabı üzerinden bana ceza verdi. Vesayet rejiminin zulmüne sahip çıkanların ağzında kokuşmuş ve çürük bir sakız gibi var. Eğer onu çiğnemeye devam etmek istiyorlarsa etsinler, o konuda alnım açık” dedi.

Daha sonra, MHP’nin Dinçer hakkında verdiği gensoru önergesinin gündeme alınması kabul edilmedi.

TBMM Başkanvekili Mehmet Sağlam, çalışma süresinin sona ermesi nedeniyle, birleşimi, yarın saat 14.00’de toplanmak üzere kapattı.

bakan:
sağlık
bakanı’na
bir
kere
olsun
kardeşimden
bahsetmişsem
yüzüme
hep
beraber
tükürebilirsiniz
Yorum (19)
VOLKAN
zaten sizin söylemenize gerek yok,yanında gezenler çoktan söyleneni söylemiştir.Çıkıp " bir kere olsun kardeşime ve oğluma torpil yaptırdıysam, yüzüme hep beraber tükürebilirsiniz" diyebiliyor musun?
0
Cevapla
Ali
Bizzat söylemeniz gerekmez, o mesajı iletmenin binbir yolu var, bunu sıradan zekalı bir insan bile bilir. Güldürmeyin beni, komik olmayın daha fazla sayın Bakan..
0
Cevapla
Frankie Bellevan
sağlık bakanına söylemenize gerek yok.onlar(tabii ki siz de kendi bakanlığınıza bağlı birimlere)hangi makama kimi atayacaklarını çok iyi bilirler. buna "dar alanda kısa paslaşmalar" diyoruz.veya "al gülüm,ver gülüm."
0
Cevapla
selim ileri
Bahsetmene gerek yok ki zaten sayın bakan...bu işlerin nasıl işlediğini herkes bilir.Bu içi boş açıklamalar ile dalga geçer gibi insanların zekası alay ediyorsunuz...
0
Cevapla
baran ince
peki niye bu kadar savunmaya geçmişsiinz anlayamadım doğrusu.vesayet bittiiyse şimdi de sizin vesayetıniz başladdıı.siz avrupa ve amerikadan nefret eder görünürsnz,fakat cocuklarınız ne hikmettir U.S.A da okur ya da çalışırr.sizin döneminizde fakır olupda başı kapalı olupda böyle bır konumda olan bır kızcağız var mı acep?
0
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir