Medimagazin logo

Bakan Müezzinoğlu: 'Kene tehdidi altındaki 20 ilde tedbir aldık'

Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, kene mevsimine girdiklerini belirterek, özellikle riskli bölgelerdeki vatandaşları bilgilendirdiklerini söyledi.
Bakan Müezzinoğlu: 'Kene tehdidi altındaki 20 ilde tedbir aldık'
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

 Bursa'nın İznik ilçesinde AK Parti ilçe teşkilatlarıyla bir araya gelen Sağlık Bakanı Mehmet Müzzinoğlu, gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.

Her yıl bu mevsimlerde kene ısırması ve sokma vakaları ile karşılaştıklarının ifade eden Müezzinoğlu, vatandaşları kene ısırması konusunda uyardı. Vatandaşların kene ısırması sonrasında izleyecekleri ayrıntıların da anlatan Müezzinoğlu, “Kene ısırması ile karşı karşıya kalan kişilere müdahale gecikince ve tedavileri sağlık merkezinde yapılmayınca ölümle sonuçlanabiliyor. Son 8 yıldır bu olayları yaşıyoruz. Bu anlamda vatandaşların tedbir alması lazım. Özellikle riskli bölgelerimiz olan Kastamonu, Amasya, Çankırı, Çorum ve 20’ye yakın illerde şubat ayı sonu itibariyle 4 aydır hane hane gezerek vatandaşları bilgilendiriyoruz. Alınması gereken tedbirleri anlatarak destek veriyoruz. Buna rağmen yine ölümle sonuçlanan vakalarımız oluyor. Vatandaşlarımız giydiği kıyafetlerine dikkat etmeli. Keneyi gördükleri zaman kendileri çekip çıkarmasın, hastanelere müracaat etsinler. Çünkü burada zaman çok önemli. Kenenin vücuda yapışma süresi uzadıkça vücuda salgısı artıyor ve hastalık hızla yayılıyor” şeklinde konuştu.

bakan
müezzinoğlu:
'kene
tehdidi
altındaki
20
ilde
tedbir
aldık'
Bu habere ilk yorumu siz yapabilirsiniz...
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir