Medimagazin logo

Bakan Akdağ'dan engelli işçiye: Gözlerin görmüyor sana iş vermişiz...

Sağlık Bakanı Recep Akdağ, Batman'daki incelemeleri sırasında Bölge Devlet Hastanesi'nde engelli Nurullah Mehmetoğlu'nun, "Asgari ücretle çalışıyoruz. Koşullarımızın düzeltilmesini istiyoruz" demesine sinirlenerek, "Gözlerin görmediği halde sana iş vermişiz. Daha ne yapalım" diye çıkıştı.
Kaynak: RADİKAL
Bakan Akdağ'dan engelli işçiye: Gözlerin görmüyor sana iş vermişiz...
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

 

BATMAN- .Batman'daki temaslarına Vali Ahmet Turhan'ı makamında ziyaretle başlayan Sağlık Bakanı Recep Akdağ, ardından Batmanlı olan Maliye Bakanı Mehmet Şimşek'le birlikte 425 yatak kapasiteli Batman Bölge Devlet Hastanesi'ne gitti. Hastanede incelemeleri sırasında, Bakan Şimek'in bu seçimde memleketi Batman'dan aday olduğunu hatırlatan Bakan Akdağ, "Benim de patronum Mehmet Şimşek'tir. Çünkü parayı ondan alıyorum. Doğu ve Güneydoğu Anadolu'da yapılacak iş biraz daha fazladır. Bu bölgelerde bebek ve anne ölümleri o kadar yüksekti ki, bebek ölümleri ise her bin bebekten 13'e inmiştir. Neredeyse Avrupa ülkelerin sevisindeyiz" dedi. 
 
Sağlık Bakanı Akdağ,eskiden köylere ambulansın gitmediğini, şimdi ise değil kara ambulansı gerektiğinde ambulans uçakların devreye sokulduğunu söyledi. Ayrımcılık yapanları eleştüiren Bakan Akdağ, "Şimdi sormak lazım. Bu ülkenin kasası Gercüş'ün bir köyünden ana babası Kürt olan, kendi kökeni Kürt olan Mehmet Şimşek'e veriliyorsa, kim bu ülkede ayrımcılık yapıyor? İnsanlar arasındaki ayrıcılığı kabul etmeyen Ak Parti'dir. Ayrımcılık kaldırılacaksa bu partiyle kaldıracaktır" diye konuştu. 
 
GÖRME ENGELLİ İŞÇİYE ÇIKIŞTI 
Bölge Devlet Hastanesi'nde personelle birlikte yemek yedikten sonra kalkan Sağlık Bakanı Akdağ'a görme engelli geçici işçi Nurullah Mehmetoğlu, "Biz burada asgari ücretle çalışıyoruz. Koşullarının iyileştirilmesini istiyoruz. Müteahhit şirketlerin elinden ne zaman kurtulacağız?" diye sordu. 
 
Bu sözlere sinirlenen Bakan Akdağ, "Gözlerin görmediği halde sana iş vermişiz, daha ne yapalım? Müteahhit şirketlerin yanında çalışmaya devam edeceksin" diye Nurullah Mehmetoğlu'na çıkıştı.
bakan
akdağ'dan
engelli
işçiye:
gözlerin
görmüyor
sana
vermişiz...
Yorum (8)
duu
Büyük lutuf bu memelketteki engelli insanlarımızın çalışp para kazanmak gibi lüksü olamaz olunca alıcaksın paranı susacaksın, tebrikler demokrasi dersi böyle verilir devam devam....
0
Cevapla
ekrem
işte karşınızda TC.sağlık bakanı.umarım bi daha böle bi bakanın personeli olmam.
0
Cevapla
DrZB
"Gözlerin görmediği HALDE sana iş vermişiz.." bu ne aşağılayıcı bir ifade tarzı! obezitenin bir hastalık olduğunu bilmeyen(!) sağlık bakanı, sen onlara da şişko demiştin.. yeryüzünde bu kadar ekabir dolaşma. senden büyük allah var..
0
Cevapla
Dr. M.K.
Sizin gözleriniz görüyor da ne oluyor! Doktora karşı ayyuka çıkan şiddet olayları için 'azaldı' diyebiliyorsunuz!Beğenmiyorsan çekip gidersin mealindeki sözlerinizin de patenti başkasına ait; lütfen dikkatli kullanınız!
0
Cevapla
Ercüment Yentür
Ne zaman adam oluruz? Bakan olanların da diğer insanlardan farklı olmadıklarını, bu görevin kendilerine diğer insanlara tepeden bakma, onları sinek gibi görmek hakkını vermediğini anladıkları zaman. Bakan ile yurttaşın eşit haklara sahip olduklarını kavrayabildikleri zaman. imza: yurttaş dr
0
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir