Medimagazin logo

Bakan Akdağ bu hastaneye güveniyor

Sağlık Bakanı Recep Akdağ, Van'daki sağlık hizmetlerine ilişkin, "Öyle zannediyorum ki bölge eğitim araştırma hastanesinde yarın itibarıyla acil servisi ve bazı önemli noktaları hizmete sokmuş olacağız. Birkaç gün içerisinde de bölge eğitimde tamamen hizmet verir hale geleceğiz" dedi.
Kaynak: CNN TÜRK
Bakan Akdağ bu hastaneye güveniyor
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız da Van'ın bir yıllık ihtiyacını karşılayacak kadar kömürün mevcut olduğunu belidterek, "Hatta bizim demiryolu ile getirdiğimiz 82 vafonda boşaltılmamış kömürümüz bekliyor" diye konuştu.

Sağlık Bakanı Akdağ ile Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanı Yıldız, Van 112 Acil Komuta Merkezi'nde basın toplantısı düzenledi.

Akdağ, son depremde Van'da 146 ambulans olduğunu, bölgeye 73 yeni ambulans daha sevk edildiğini belirterek, bugün 219 ambulansla bölgeye hizmet verildiğini söyledi. Bu ambulansların gayet iyi yetişmiş personelinin olduğunu vurgulayan Akdağ, yeni gelenlerle 112 personeli sayısının bin 20'ye ulaştığını ifade etti.

Bakan Akdağ, depremden itibaren karayoluyla yaklaşık 120, havayoluyla 48 kişiyi Bitlis, Erzurum, Elazığ, Batman, Muş, Diyarbakır ve Ağrı'ya naklettiklerini, Van'da hayatın devam ettiğini belirtti.

Akdağ, 1 milyon nüfusu olan Van'da depremden önce günlük bin civarında hasta olduğunu, depremden sonra 30 yatan hasta ile sistemi götürdüklerini belirterek, hasta nakli konusunda yüksek bir kapasitelerinin bulunduğunu söyledi.

Hasta nakilleri konusunda çevre hastanelerin çok iyi bir şekilde bu duruma organize olduklarını vurgulayan Akdağ, şöyle konuştu:

"Öyle zannediyorum ki bölge eğitim araştırma hastanesinde yarın itibarıyla acil servisi ve bazı önemli noktaları hizmete sokmuş olacağız. Birkaç gün içerisinde de bölge eğitimde tamamen hizmet verir hale geleceğiz. Çünkü statiği son derece mükemmel bir biçimde. Hiçbir sıkıntı yok. Ufak tefek tadilatını yapacağız. Yine öyle görünüyor ki üniversite hastanesi dahil birçok hastanenin yükünü bu hastane epeyce bir zaman çekecek."

-Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız -

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız da deprem bölgesinde enerji sektöründe hemen hemen hiç problemin kalmadığını belirtti.

Bilerek elektrik vermedikleri bölgeler bulunduğunu ifade eden bakan Yıldız, 3 bölgede çok fazla yıkım olduğunu, o bölgelere bu nedenle enerji vermediklerini söyledi. Bu alanlara kontrollü şekilde elektrik verileceğini ifade eden Yıldız, Van'da elektriksiz yer kalmayacağını belirtti.
 

bakan
akdağ
bu
hastaneye
güveniyor
Yorum (1)
süleyman şahin
kesinlikle bu hstaneye güvenmiyorum.2.depreme 3.katta yakalandım..hastanenin yıkılması an meselesi idi.burda sağlık personeli de aynı zaman da bir depremzededir, bunu kabul etmeyenleri kınıyorum.burda yaşayan çoğu insanın evi oturulamaz durumdadır, bunu görmezden gelerek olayı örtbas etmeye çalışanları allaha havale ediyorum.çok yazık..resmen olayın üstünü kapatmaya çalışıyorlar
0
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir