Medimagazin logo

Bağımsız Hekimler Platformu kuruldu

hekimlerin sorunlarına sistematik çözüm üretmeyi amaçlayan Bağımsız Hekimler Platformu kuruldu.
Bağımsız Hekimler Platformu kuruldu
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

20’den fazla tabip odasının katılımıyla Bağımsız Hekimler Platformu kuruldu. Platformdan yapılan açıklamada şunlar kaydedildi:

 

Biz Türkiye’nin hekimleri olarak, hiç kimseyi ötekileştirmeden inanç ve etnik kimlik ayrımı yapmadan her türlü düşünceyi kucaklayan bir yaklaşımla, mesleki sorunlarımızı özellikle de kayba uğrayan özlük haklarımızı önceleyerek, dimdik duruşumuzla, “Bağımsız Hekimler Platformu”nu kurmuş olduğumuzu kamuoyuyla paylaşmaya karar vermiş bulunmaktayız.

 

Bağımsız Hekimler Platformu olarak Ankara’da 2 Mayıs 2015 tarihli toplantımızda aldığımız kararlar şunlardır:

1)      Türk Tabipleri Birliği Merkez Konseyi Başkanı Sayın Dr. Bayazıt İLHAN’ın Ermenistan Tabipler Birliği Başkanına yazdığı özür mektubunun gerekliliği anlaşılamamıştır. Bir dönem karşılıklı yaşananve yorumunun tarihçilere bırakılması gereken acıları tek tarafa mal etmek yanlıştır. Bundan dolayı Bağımsız Hekimler Platformu bu mektubu reddeder.

 

2)      Önümüzdeki dönemde Türk Tabipleri Birliği Merkez Konseyine seçilecek olan yönetimin belirlenmesinde Bağımsız Hekimler Platformu olarak çalışmalara başlanmasına karar verilmiştir.

 

3)      Hekimler olarak sorunlarımıza sistematik olarak çözümler üretilmesi ve hekimlerin güç birliğinin tekrar tesis edilmesi için Bağımsız Hekimler Platformu olarak çalışma başlatılacaktır.

 

4)      Hekimlerin emeklilik şartlarında karşılaştığı adaletsizliğin ortadan kaldırılması için 5510 Sayılı kanunun ek 3. Maddesi tekrar düzenlenmesi ve gerekirse ilgili maddenin Anayasa Mahkemesine taşınması için siyasi partiler ile görüşmeler yapılmasına karar verilmiştir.

 

5)      Hekimlerin emekliliklerinde gelirlerinin artırılması için emsal kariyer gruplarına verilen makam, temsil göstergelerine sahip olması için çalışmalar yapılmasına karar verilmiştir.

 

6)      Bağımsız Hekimler Platformu 19 Eylül 2015 Tarihinde Denizli Tabip Odası ev sahipliğinde toplanacaktır.

 

7)      Bağımsız Hekimler Platformu’nun Dönem Başkanlığını Dr. Gökhan ÖNEM’in (Denizli Tabip Odası), 2. Başkanlığını Dr. İbrahim Suat ÖKTEM’in (Kayseri Tabip odası), Sekreterliğini Dr. Lütfi TİYEKLİ’nin ( Kahramanmaraş Tabip Odası) yapmasına karar verilmiştir.

 

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

 

AFYON TABİP ODASI                       AKSARAY TABİP ODASI                     AMASYA TABİP ODASI

BALIKESİR TABİP ODASI                    BOLU TABİP ODASI                           ÇORUM TABİP ODASI

DENİZLİ TABİP ODASI               KAHRAMANMARAŞ TABİP ODASI          KAYSERİ TABİP ODASI

KIRIKKALE TABİP ODASI                     KIRŞEHİR TABİP ODASI               MALATYA TABİP ODASI

NEVŞEHİR TABİP ODASI                   ORDU TABİP ODASI                     OSMANİYE TABİP ODASI

RİZE TABİP ODASI                           SAKARYA TABİP ODASI                     SAMSUN TABİP ODASI

ŞANLIURFA TABİP ODASI                TEKİRDAĞ TABİP ODASI                  YOZGAT TABİP ODASI

bağımsız hekimler platformu
türk tabipleri birliği
Yorum (17)
İSMAİL
Sadece amipler bölünerek çoğalır, yoksa biz tersine bir evrim mi geçirmekteyiz? Ekteki tasarı için ne yaptınız da bu hamleye gerek duydunuz? http://www.medimagazin.com.tr/hekim/genel/tr-chpden-emekli-ve-calisan-hekimlerin-ucretlerinin-artirilmasi-icin-kanun-teklifi-2-12-50817.html
0
Cevapla
rıza
Çok doğru ve güzel bir oluşum. Eğer gercekten öncelikle hekimlerin özlükhakları ve problemleri ile ilgilenirse bir cok hekim destekler diye düşünüyorum. Böyle bir meslek örgütune gercekten ihtiyac var. Çünkü ttb siyasi tutum ve davranışları ile hekimlere ciddi derecede zarar veriyor ve bu tutumu hekimlerin çoğunu kendi meslek Örgütünden uzak tutuyor. Hakim savci maaşı yeni baslayanlarda 5100 tl 1.sinif hakim savcida 8400 tl performans izin rapor vb begimsiz. Emeklilikteki durum daha feci.bu vb. sorunlarla ilgilenecek bir meslek örgütü desteklenir diye düşünüyorum.
0
Cevapla
Dr.Gokhan
Cok dogru hamle. Umarim guclenerek devam eder. TTB bugune kadar ne kazandirdi hekimlere? %90 hekimin desteklemedigi hatta karsi oldugu bir ideolojinin borazanligini ve kavgasini 'hekimler adina' yapmaktan baska.
0
Cevapla
aydın
hekimler için faydalı olacağına inanıyorum.başarılar dilerim.ilkeleriniz güzel .saygılarımla
0
Cevapla
ömer özer
hekimlerin kendi sınıf bilinci gelişmedikçe,hekimlik ideolojisi yerleşmedikçe bu gibi kuruluşlar başka ideoloji ve grupların aracı olmaktan başka bir işe yaramaz.Önce TTB lağvedilmeli.
0
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir