Medimagazin logo

Babasını koronavirüs nedeniyle kaybeden doktor 'maske' takmayanlara sitem etti: Canımı kendi ellerimle toprağa verdim

Adana'da, doktor Halit Yücel, sosyal medya hesabından babasının koronavirüs nedeniyle yaşamını yitirdiğini duyurup, maske takmayanlara yönelik, "Şu saatten sonra o maskeyi istediğiniz yere takabilirsiniz. Gece- gündüz çalışıp beni yetiştiren insanı, babamı kendi ellerimle toprağa verdim az önce" diye isyan etti.
Kaynak: DHA
Babasını koronavirüs nedeniyle kaybeden doktor 'maske' takmayanlara sitem etti: Canımı kendi ellerimle toprağa verdim
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Pandemi sürecinde, son iki ay ara ara koronavirüs polikliniğinde çalıştığını ve kendisi ile ailesindeki herkesin koronavirüs testinin pozitif çıktığını 4 Ağustos günü sosyal medya hesabından duyuran  yeni mezun doktor Halit Yücel babasının Yoğun Bakım Ünitesi'nde, kendisinin ve diğer aile üyelerinin ise serviste tedaviye alındığını belirtip, maske takılması konusunda uyarıda bulundu. Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca da Yücel'in bu paylaşımını sosyal medya hesabından 'Yaşayandan Uyarılar' başlığı ile paylaştı. 6 Ağustos günü ise Bakan Koca'yı etiketlediği paylaşım ile babası için immun plazma aradığını belirtip, yardım isteyen Yücel'in bugün yaptığı paylaşım ise yürekleri dağladı.

'BABAMI KENDİ ELLERİMLE TOPRAĞA VERDİM'

Koronavirüs nedeniyle babasını kaybettiğini duyuran Yücel, "Şu saatten sonra maskeyi istediğiniz yere takabilirsiniz. Gece- gündüz çalışıp beni yetiştiren insanı, babamı kendi ellerimle toprağa verdim az önce. Mesleğimin ilk yılında, bir salgın hastalık yüzünden canımın üstüne toprak attım az önce" ifadelerinde bulundu.

koronavirus
doktor
halit yucel
yeni mezun doktor
fahrettin koca
babami kendi ellerimle topraga verdim
Yorum (1)
Prof.
Genç meslektaşımın acısını paylaşır, onu yetiştiren değerli babasına Allah'tan rahmet dilerim. Gelelim maske konusu özelinde, pandemi genelinde yerine getirilmesi gereken kurallara vatandaşın uyumuna. Durum ortada, fazla izahata gerek yok. Söz, rica , yavrum, kuzum, masken yoksa verelim dönemi bitmiştir. Bunlar 5 ay boyunca denenmiş, kurallara uymayan kitle üzerinde bir etkisi olmadığı görülmüştür. Zaten bu tip insanlar diğer yaşamsal ve toplumsal kurallara uymakta da sıkıntılıdır. Toplumun tüm katmanlarını ve ulusları sağlık, ekonomi, psikososyal ve daha birçok yaşamsal parametrede çok olumsuz boyutlarda etkileyen covid 19 pandemisiyle mücadele bu tür kişilerin inisyatifine bırakılamaz . Bu yapının çok sıkı bir şekilde denetimi ve organizasyonu (management) yanı sıra, yaptırımların da kural ihlali yapmayı alışkanlık haline getirmiş bireylerde caydırıcı, bıktırıcı ve yıldırıcı bir etki yapması gerekir. Yılanın başı (corona) ejderha haline gelmeden ezilmelidir.
14
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir