Medimagazin logo

ASM'de bir bilgisayar hırsızlığı daha!

Muğla’nın Milas ilçesine bağlı Beçin beldesinde hırsızların hedefi bu kez Aile Sağlık Merkezi oldu. 2 doktorun aile hekimi olarak görev aldığı sağlık merkezinde sistem olmayınca hem doktorlar hem de hastalar zorluklar yaşadı.
ASM'de bir bilgisayar hırsızlığı daha!
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Edinilen bilgiye göre; Beçin Atatürk Mahallesi ve Cumhuriyet Mahallelerine hizmet veren 3 Nolu Beçin Aile Sağlığı Merkezi dün gece hırsız ya da hırsızların hedefi oldu. Kilidi kırarak Aile Sağlık Merkezinde bulunan 3 dizüstü bilgisayarı ve hastaların bekleme salonunda 1 adet LCD televizyonunu alarak kayıplara karışan hırsızlar hastaları da doktorları da mağdur etti.


Sabah geldiklerinde kapıyı açık gören Aile Sağlığı Merkezi çalışanları durumu hemen İlçe Emniyet Müdürlüğüne bildirdi. Yapılan ilk incelemede bilgisayarları odalarında bulunan Dr. Mehmet Günay, bekleme salonunda bulunan ilk kayıt bilgi sistem bilgisayarı ve Ebe odasındaki bilgisayarın çalındığı bilgisine ulaşıldı. Aile hekimlerinden Bilgin Özer’in ise dizüstü bilgisayarı yanında olması nedeni ile çalınmaktan kurtuldu.


Olayla ilgili soruşturma başlatılırken, yapılan incelemelerin ardından sağlık merkezi tek doktorla hizmet vermeye devam etti.

asm'de
bir
bilgisayar
hırsızlığı
daha!
Bu habere ilk yorumu siz yapabilirsiniz...
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir