Medimagazin logo

''Asıl sıkıntı, çalışanlarımızın ve hastalarımızın hastaneye girmedeki rahatsızlığı”

Sağlık Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Hasan Çağıl, Van'da 02.47'de meydana gelen 5.0 büyüklüğündeki depremin ardından, Van Bölge Hastanesinde yatan 35 yoğun bakım hastasının diğer illere gönderildiğini bildirdi.
''Asıl sıkıntı, çalışanlarımızın ve hastalarımızın hastaneye girmedeki rahatsızlığı”
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Çağıl, gazetecilere yaptığı açıklamada, deprem sırasında, Van Bölge Hastanesinde yatan 301 hastanın bulunduğunu, bunlardan 35'inin, yoğun bakım ünitesinde tedavi gördüğünü ifade etti.
    

Depremin ardından hastaların tahliye işleminin hızlı bir şekilde yapıldığını anlatan Çağıl, ''Hastalarımızı Erzurum, Elazığ, Diyarbakır illerine karayoluyla, ambulans uçaklarımızla, ambulans helikopterlerimizle ve askeri helikopterlerimizle hızlı bir şekilde tahliye ettik'' dedi.
    

Çağıl, hastanenin genel durumuna bakıldığında ciddi bir rahatsızlık bulunmadığını belirterek, ''Şu an Sağlık Bakanlığımızdan ileri düzeyde bir destek gelmekte. Hastanemizin yanındaki kurulu sahra çadırlarında hizmet veriyorduk, vermeye de devam ediyoruz'' diye konuştu.
    

Gazetecilerin, hastanenin durumuna ilişkin sorusu üzerine Çağıl, şunları söyledi:
     ''Hastanemizin ne kadar boş kalacağına benim karar vermem doğru olmaz. Bu, teknik incelemeler sonrası neticelenecek ama tahminime göre, çok uzun süre boş kalmayacak. Hızlı bir şekilde tamiratlarımızı, düzenlemelerimizi yapıp hastanemizi tekrar hizmete açmayı düşünüyoruz. Acil servisimiz buradaki yoğun bakım ünitemiz ve ameliyathanelerimiz çalışıyor. Buradaki asıl sıkıntı, çalışanlarımızın ve hastalarımızın hastaneye girmedeki rahatsızlığı. Ama netice itibarıyla biz hizmet vermeye devam edeceğiz.''

''asıl
sıkıntı
çalışanlarımızın
ve
hastalarımızın
hastaneye
girmedeki
rahatsızlığı”
Bu habere ilk yorumu siz yapabilirsiniz...
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir