Medimagazin logo

'Aşı öldürdü' iddiası

Tekirdağ'da karma aşı yapıldıktan 2 saat sonra hayatını kaybeden 4 aylık bebekle ilgili inceleme başlatıldı. Sağlık müdürlüğü ölümün nedeninin aşı olmadığını açıkladı
Kaynak: NTV
'Aşı öldürdü' iddiası
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

 Tekirdağ'da 4 aylık bir bebek, karma aşı yapıldıktan 2 saat sonra hayatını kaybetti. İddiaya göre, Çorlu ilçesinde yaşayan 33 yaşındaki Resmiye Ünek, kızı Rabia'ya aşı yaptırdıktan sonra eve götürdü. 2 saat sonra bebeğin rahatsızlandığını fark eden anne 112'ye haber verdi.

Rabia bebek hastaneye kaldırılırken yolda yaşamını yitirdi. Bebek otopsi için adli tıbba gönderildi.

Olayla ilgili inceleme başlatan Çorlu Sağlık Müdürlüğü, bebeğin ölümünün aşıdan kaynaklanmadığını açıkladı.

'aşı
öldürdü'
iddiası
Yorum (1)
ayşe kadın
"olayla ilgili inceleme başlatan çorlu sağlık müdürlüğü" ...incelemenin 1. dakikasında aşıdan değil buyurmuş! nasıl olsa karşılarında koyun sürüsü var diye düşünüyorlar herhalde. gerçi koyun sürüleri için tarım bakanlığı aşı yüzünden koyunları ölen ya da hastalanan çiftçilere tazminat ödüyor, yasal düzenlemesi bile var ama.insan aşıları o kadar ulvi ilaçlar ki koyun aşıları gibi değil, kimseciklere dokunmuyor. aspirinden bile bir sürü insan ölüyor ama aşıdan haşa! prospektüsleri bizdeki gibi "hastalar kolay anlasın diye" sansürlenmeyen ülkelerin prospektüslerinde aşıdan ölüm dahil pek çok istenmeyen yan etki olabileceği madde madde yazar. hele devlet vatandaşına zorla aşı yapıyorsa da bu yan etkiler için tazminat öder. türklerin aşıdan ölüp hastalanmaya bağışıklığı var herhalde ki amerika'da aşıdan çocuklar ölebiliyorken burada asla ölmüyor hatta hiç ölmemiş şimdiye kadar!
3
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir