Medimagazin logo

Araştırma: Para biriktirmek rahat ve düzenli uykunun yolunu açıyor

İngiltere'de araştırmacılar, düzenli para biriktirmenin insanların rahat ve düzenli uyumasına yardım ettiğini ortaya koydu.
Kaynak: AA
Araştırma: Para biriktirmek rahat ve düzenli uykunun yolunu açıyor
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

İngiltere'deki Bristol Üniversitesi Kişisel Finans Araştırma Merkezince yürütülen araştırmada, tasarruf yapmanın yaşam kalitesini artırdığı sonucuna ulaşıldı.

Tasarruf yapmanın kişilerin maddi konularda daha az kaygılı olmasına olanak sağladığı ifade edilen araştırmada, böylece bu kişilerin borç sıkıntısı yaşamadığı veya beklenmedik durumlara karşı hazırlıklı olduğu belirtildi.

Ufak bir miktar da olsa aylık para biriktirmenin ruh sağlığına olumlu etki ettiği bildirilen araştırmada, tasarrufun insanların stressiz ve rahat uyumasını sağladığı, böylece düzenli uyku alışkanlığı oluşturduğu vurgulandı.

Araştırmada, "Kenarda param var." düşüncesiyle bireylerin günlük hayatlarında daha iyimser olduğu belirtilirken, para biriktiren düşük gelirli insanların, tasarruf yapmayan zenginlerle aynı oranda memnuniyet duyduğuna işaret edildi.

Bugünün dünyasında tasarruf yapmanın zor bir durum olduğu ifade edilen araştırmada, her 10 kişiden 6'sının para biriktirme alışkanlığına sahip olduğu kaydedildi.

para
birikim
uyku
ingiltere
Yorum (2)
eczacı sarı kantaron
ay sonunu kıt kanaat geçinip zor geçinen doktor arkadaşların uykuları yine kaçacak maalesef. seyyanen zam yapılmalıdır. yoksa eczanelerin önündeki arabaları izleyip genç bayan eczacılar ne almış onu araştırıp duruyorlar.
4
Cevapla
İplikçi Nedim
para size ne lazimmm, para ehline lazim caaniiimmmmmm😁
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir