Medimagazin logo

Ankara'daki hastaneler alarmda: Doktorlar hastane kapısına kadar indi

Ankara'da meydana gelen büyük patlama sonrası hastanelerde alarm durumuna geçildi. Doktor ve sağlık çalışanları hastanelerin kapılarına kadar indi.
Ankara'daki hastaneler alarmda: Doktorlar hastane kapısına kadar indi
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

GÜNCELLEME:

Sağlık Bakanı Müezzinoğlu Ankara Güvenpark'ta dün yaşanan terör saldırısında hayatını kaybedenlerin sayısının 37'ye yükseldiğini açıkladı.
 


Ankara Kızılay'da Güvenpark'ta bulunan otobüs duraklarının olduğu bölgede yaşanan şiddetli bir patlama sonrasında hastanelerde alarm durumuna geçildi. Doktorlar ve sağlık çalışanları hastanelerin kapılarına çıkarak yaralıları bekledi. Yaralılar Ankara'daki 10 ayrı hastaneye kaldırıldı.

OLAY YERİNE ÇOK SAYIDA AMBULANS SEVK EDİLDİ

Kızılay Meydanı'nda saat 18.45 sıralarında şiddetli bir patlama yaşandı. Güvenpark'taki otobüs duraklarının olduğu yerde gerçekleşen patlama sonrası olay yerine çok sayıda ambulans ve polis ekibi sevk edildi.

HASTANERLERDE ALARM

Bomba yüklü araçla gerçekleştirildiği iddia edilen saldırı sonucu çok sayıda vatandaş yaralandı. Yaralılar olay yerine gelen ambulanslarla çevredeki hastanelere kaldırıldı. Hastanelerde alarm durumuna geçildi.

DOKTORLAR HASTANELERİN KAPISINA KADAR İNDİ

Ankara'nın hemen her yerinde duyulan patlama sesi nedeniyle doktorlar ve sağlık çalışanları hastanelerin kapısına kadar inerek yaralıları bekledi.

Yaralılar hastanedeki 10 ayrı hastaneye kaldırıldı.

Güvenlik güçleri patlamanın meydana geldiği bölgede güvenlik önlemi aldı.

 


 

Sağlık Bakanlığı Kızılay'da meydana gelen patlamanın ardından Ankara'da yaralıların sevk edildiği hastanelerde kan ihtiyacı bulunmadığını duyurdu.

Türk Kızılayı da Ankara'da meydana gelen patlamayla ilgili olarak kan stoklarının yeterli olduğunu bildirdi. 

Sağlık Bakanlığı ve Türk Kızılayı yetkilileri Ankara'da meydana gelen patlama sonrası kan stoklarının yeterli olduğunu kaydetti. 

Sağlık Bakanlığı yaralılar hakkında ALO 184 hattından bilgi alınabileceğini duyurdu

Ankara Kızılay'daki terör saldırısında yaralananların sağlık durumuna ilişkin Sağlık Bakanlığı İletişim Merkezi ALO 184 hattından bilgi alınabilecek. 

AA muhabirinin aldığı bilgiye göre, Sağlık Bakanlığı ALO 184 bilgi hattı devreye girdi. Vatandaşlar, ALO 184 hattını arayarak, yaralıların hangi hastanede tedavi gördüğü ve sağlık durumları hakkında bilgiye ulaşabilecek. 

ankara patlaması
hastane
Bu habere ilk yorumu siz yapabilirsiniz...
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir