Medimagazin logo

Ankara’da ambulansa sürekli yeşil ışık

Başkentin dokuz aylık yatırımlarının değerlendirildiği 4. İl Koordinasyon Kurulu toplantısı yapıldı. Toplantıda konuşan Vali Alaaddin Yüksel, “Türkiye’ye örnek olacak bir çağrı merkezi yaptık. Ankara’da artık tek bir numara kullanacağız, o da 112 olacak. Ekipler olay yerine ulaşana kadar trafik ışıklarının yeşile çevrilmesini planlıyoruz. Amerika ve Londra’dan sonra bu Ankara’da gerçekleştirilecek” dedi.
Kaynak: HÜRRİYET
Ankara’da ambulansa sürekli yeşil ışık
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol


Ankara İl Koordinasyon Kurulu toplantısının 4’üncüsü Ankara Valisi Alaaddin Yüksel başkanlığında gerçekleştirildi. Başkentin yıl başından itibaren dokuz aylık yatırımların değerlendirildiği toplantıda yaptığı konuşmada, 112 Acil Çağrı Merkezi’nin tamamlandığını belirterek, “Türkiye’ye örnek olacak bir çağrı merkezi yaptık. Ankara’da artık tek bir numara kullanacağız, o da 112” dedi. Servisin yakın bir zamanda hizmete gireceğini söyleyen Yüksel, “Emniyet, jandarma, ambulans, itfaiye, orman yangını dahil ne kadar acil çağrıya ihtiyaç duyulan birimler varsa bu birimler için de görev yapacaklar. Telli telsiz yapılanmayla ‘alo’ dediğinizde hemen birkaç saniye içinde operatörler karşınıza çıkacak. Operatörlerin önündeki Ankara dijital haritasıyla aradığınız yer, adrese dayalı nüfus yapılanmasında kimliğiniz ve altta özel bir bilgi olacak. Adı geçen Aladdin Yüksel, daha önce 39 kez aramış, bunun 38’i kötü niyetle aranmış diyecek yani bu tür işlemleri kötü niyetle yapıp yapmadığını bile tespit edeceğiz” diye konuştu.

TRAFİK IŞIKLARI YEŞİLE DÖNECEK

Yüksel, acil çağrı merkezine gelen bir aramada, yola çıkan ekipler için yoldaki bütün ışıkların yeşile döndürülebilmesiyle ilgili görüşmeler yaptıklarını da bildirerek, “Yapabilirsek Amerika’dan ve Londra’dan sonra bu Ankara’da gerçekleştirilecek. İtfaiye veya ambulans hareket ettiğinde, vakaya ulaşana kadar bütün yollar yeşile çevrilecek” diye konuştu.
Ankara’nın yatırım hedeflerine ulaşabilmesi için gayret gösterilmesini isteyen Yüksel, özellikle eğitim-öğretim yılının açılmasıyla taşımalı eğitim uygulayan okullara yönelik yapılacakların mevsim şartları ağırlaşmadan tamamlanması gerektiğini belirtti.

ankara’da
ambulansa
sürekli
yeşil
ışık
Yorum (1)
üç harfli
Vakaya ulaşana kadar bütün ışıkların yeşile çevrilmesi yerine, OGS veya HGS algılayıcılar olsa yollarda, ambulans, itfaiye vs. yaklaştığında o ışık yeşile çevrilse daha verimli olmaz mı? Bu sensörler aşırı hız yapanı, kırmızıda geçeni, soldan giden kamyonu vs. pek çok suçu saptar. Her araçta OGS veya HGS mevcut, değilse de zorunlu kılınmalı.
0
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir