Medimagazin logo

Ankara Sağlık Müdürlüğü, deprem bölgesi için doktor havuzu oluşturdu

Ankara Sağlık Müdürlüğü, Van'daki deprem bölgesinde görev yapmak isteyen gönüllü doktorlar için bir havuz oluşturdu.
Ankara Sağlık Müdürlüğü, deprem bölgesi için doktor havuzu oluşturdu
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

İl Sağlık Müdürlüğü internet sitesinden duyurduğu yazıyla, Van'da görev yapmak isteyen sağlık personeli için acil kurtarma ve tıbbi yardım faaliyetleri kapsamında görevlendirilecek kişilerin başvurularını almaya başladı. 'Acil' başlığıyla duyurulan yazıda ilgili ve istekli sağlık personelinin iletişim bilgileri ve branşları kayıt altına alınıyor. Acil Sağlık Hizmetleri Şube Müdürlüğü'nün listesinde olan sağlık personeli Van'dan gelecek talep halinde sağlık görevlilerini buraya yönlendiriyor.
   

Ankara Sağlık Müdürü Doç. Dr. Mustafa Aksoy, dün 12 gönüllü doktorun bölgeye gittiğini belirterek, "Sağlık personelimizden talepler geliyor. Biz de bu isimleri tek bir havuzda tutarak, talep doğrultusunda bölgeye göndereceğiz." dedi.
   

Aksoy, Van'dan uçakla 11 kişinin de Ankara, Numune ve Dışkapı Hastaneleri'nde tedavi altına alındığını da belirterek, hastalarının çoğunun vücudunda kırık olduğunu kaydetti. İl Sağlık Müdürü Aksoy, kendilerine düşen görevi yapmaya her zaman hazır olduklarını da sözlerine ekledi.

ankara
sağlık
müdürlüğü
deprem
bölgesi
için
doktor
havuzu
oluşturdu
Yorum (1)
Dr. James Pooler
"Havuz" sözcüğünü beğenmedim. Olmamış. Arkadaşın heyecanına veriyorum. Havuz sözcüğü daha çok lig gelirlerinin birarada toplanmasını açıklamaya veya matematik problemlerine yaraşır. Sayıca ve nitelik olarak çok mühim bir değer arzeden hekimleri tanımlamaya değil! Unutmasın ki bu arkadaş, önce ekmekler ve sözcükler bozuldu, sonra kavramların kendisi...
0
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir