Medimagazin logo

Ambulansa personel güvenliği için kamera takıldı

Aydın İl Sağlık Müdürü Dr. Hüsnü Tırpancı, Acil Sağlık Hizmetleri Şube Müdürlüğü İl Ambulans Servisi Baştabipliği'ne bağlı Merkez 2 No'lu Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonu'ndaki ambulanslara kamera takılmaya başladığını söyledi
Ambulansa personel güvenliği için kamera takıldı
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Kameraların, üç aylık denemeden sonra faal hale getirildiğini belirten Dr. Tırpancı, “Bu kameralar ön, arka, yan ve iç kısımda olmak üzere dört adet olup 3G üzerinden çalışmaktadır. Gerçek zaman izlemelidir ve 25 günlük kayıt yapabilmektedir. Bununla çalışan güvenliğinin sağlanması ve hasta haklarının korunması amaçlanmış olup emniyet, jandarma ve savcılıkla bilgi paylaşımları açısından büyük önem taşımaktadır. Hırsızlık olaylarında caydırıcı rol oynaması, trafikte fırsatçılığın önüne geçilmesi ve cezai işlemlerde yaptırım gücünün artırılmasında da etkili olacağı aşikârdır.” dedi.

 

Kameraları izleme yetkilerinin 112 Komuta Kontrol Merkezi, İl Sağlık Müdürü, Acil Sağlık Hizmetlerinden Sorumlu Müdür Yardımcısı ve Şube Müdürü ile uygulamayı koordine eden Aselsan'da olduğunu vurgulayan İl Sağlık Müdürü Tırpancı, “Yetkili kişi ve kurumlar, şifreyle kameraları izleyebilmektedir. Uygulamayla daha kaliteli bir sağlık hizmeti sunularak, şiddetin önüne geçilmesini ümit etmekteyiz.” diye konuştu.

ambulansa
personel
güvenliği
için
kamera
takıldı
Yorum (2)
hakan tekin
bu kameraların önünde mi hastanın kıyafetleri çıkarılacak monitörize edilecek,doğum yaptırılacak, sonda takılacak?... kameralar kimin kontrolünde olursa olsun doğru uygulama değildir...şiddet vakası olduğunda zaten irtibat sağlanıyor önemli olan kolluk kuvvetlerin zamanında olaya müdahale etmelerini sağlamaktır...aynı zaman diliminde kameraları pür dikkat takip eden elaman olacak mı? ambulanslar da takip sistemi olmasına rağmen komuta da ki arkadaş ambulanslar daki görevli personel i arayıp nerede olduklarını soruyor... kameraların kurulma amacının personel kontrolü olduğunu düşünüyorum...
7
Cevapla
Macunbey
personelin ortada bu kadar sorunu varken yapılanı samimi bulmuyorum.uygulamanın çalışan personeli rahatsız ettigini ve rahat çalışmadıklarını düşünüyorum merak edenler kokpitlere neden kamera takılmadığını araştırabilir.bu uygulamayı getirenlerin kendi odalarına kamera takmalarını tavsiye ederim.
1
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir