Medimagazin logo

Ambulans helikopter, bu kez doktor için havalandı

Kütahya'da kaza yapan acil servis doktoru için Afyon'dan havalanan helikopter, genç doktoru olay yerinden alarak İzmir'e götürdü.
 Ambulans helikopter, bu kez doktor için havalandı
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Kütahya Simav Doç. Dr. İsmail Karakuyu Devlet Hastanesi Acil Serviste görevli Doktor Selçuk Seçal (29) bu sabah saat 10.00 sularında Simav Sındırgı karayolunun 8 kilometresi Derbent Virajları mevkiinde sevk ve idaresindeki 43 KT 455 plakalı hususi otomobili ile kaza yaptı. Dr. Selçuk Seçal Acil Servisteki görevinin yanı sıra geçici görevle ilçeye bağlı Hisarbey beldesinde aile hekimliği görevini de yürütüyordu.

Sabah saatlerinde Simav'dan ikinci görev yeri olan Hisarbey beldesine giderken Simav-Sındırgı karayolunun derbent mevkiinde virajı alamayan çocuksuz evli Selçuk Seçal takla atarak 20 metrelik uçuruma yuvarlandı.

Hurdaya dönen araçtan çıkamayan Selçuk Seçal'ı yoldan gelip geçen sürücüler fark etti. Olay yerine çağrılan 112 Acil ambulansı ile görev yaptığı Simav Doç. Dr. İsmail Karakuyu Devlet Hastanesi Acil Servisine kaldırılan Selçuk Seçal'a ilk müdahaleyi meslektaşları yaptı.

Göğüs ve bel kısımlarında kırıklar tespit edilen Selçuk Seçal'ın daha iyi bir hastaneye sevki için Afyon'dan helikopter ambulans istendi.

Simav Şehir Stadına inen ambulans helikopter yaralı Selçuk Seçal'ı alarak İzmir Medikal Park Hastanesine ulaştırmak üzere havalandı.

ambulans
helikopter
bu
kez
doktor
için
havalandı
Yorum (10)
sd
Geçmiş olsun değerli meslektaşım. Ambulans helikopter güzel de neden ünv hastanesine götürmediler acaba?
0
Cevapla
ebeyim ben
Acil şifalar diliyorum inşallah bir an önce sağlığına kavuşur dr selçuk seçal..geçici görev yolunda kaza çok acı aslında..
0
Cevapla
M.Ç
Acil serviste nöbet tutup sonra poliklinik hizmeti vermek üzere aile sağlığı merkezine giden uykusuz ve yorgun bir hekimin kaza yapmaması mucizedir...Bu çoçuklar kolay mı yetişiyor ki,öldürmek icin bu denli gayret gösteriliyor? sağlık bürokratları siyasiler koltuklarında popülist politikalar üretip,aile hekimlerini birde acillerde nöbet tutmaya ve öldürmeye kastediyor...?!Azıcık insaf yahu.....Torba yasa meclisten geçerken insaf ve izan sahibi birkaç milletvekilimiz,aile hekimlerine acilde nöbet tutturulmamasi gerektiğini sonrasında mesai yapmasının insanlık dısı bir uygulama olacağını meclis kürsüsünden haykirmislardi...Bu haklı serzenişe kulak tikayanlar şimdi Dr. selçuk secal ve nicelerinin vebaliyle rahat uyuyabileceklermi?...Zalim idareciden Allah'a sığınıyoruz....
0
Cevapla
Emre Lakşe
Simav'da çalışırken tanıdığım iyi bir meslektaşımdı. Allah acil şifalar versin,geçmiş olsun.
0
Cevapla
sami güntürk
meslektaşımıza geçmiş olsun. bu kaza iş kazasımıdır? sgk kurumu bu kazanın masraflarını hangi kuruma rücu ettirecektir? çalışma bakanlığının veya sağlık bakanlığının herhangi bir fikri varmı acaba ???
0
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir