Medimagazin logo

Almanya'da Türk doktor muayenehanesine saldırı: 'Burası İslamcı muayenehane mi'

Almanya’nın Mönchengladbach şehrinde Türk doktorun muayenehanesine Alman bir kişi tarafından bıçaklı saldırı düzenlendi. Saldırıda can kaybı olmazken, 2 kişi yaralandı. Alman bir kişi tarafından Türk doktor İsmail Altınay’ın muayenehanesine bıçaklı saldırı gerçekleştirildi. 2 kişinin yaralandığı saldırıda, saldırgan muayenehanede bulunan 2’si Türk biri Filistinli hastalar tarafından etkisiz hale getirilip polise teslim edildi.
Kaynak: İHA
Almanya'da Türk doktor muayenehanesine saldırı: 'Burası İslamcı muayenehane mi'
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol


61 yaşında olan saldırganın "Burası İslami muayenehane mi?" diye bağırıp hemşirelerin üzerine yürüdükten sonra orada bulunanların müdahalesiyle karşılaştığı belirtildi.

İç Hastalıkları Uzmanı İsmail Altınay "61 yaşındaki hasta muayenehaneye gelmiş ve geldikten sonra ilk önce resepsiyona girmiş ve bizim Türk hemşireyi görmüş ve ona 'Burası İslamcı muayenehane mi?’ diye sormuş. Hemşire ’ne dediniz, nasıl, buyurun’ diye iki kere sormuş. Daha sonra hasta bıçağını çıkarmış ve elinde bıçakla masaya 4-5 kere vurmuş. Yanındaki Alman hasta bıçağı cebinize sokun demiş" ifadelerini kullandı.

Muayenehanede bulunan ikisi Türk biri Filistinli hastanın olaya müdahale ettiğini belirten Altınay, "Bu müdahaleden dolayı bir kişi yaralandı, 6-7 yerinde bıçak izleri vardı. İlk tedavisini muayenehanede yaptık" dedi. Altınay "Müdahaleden sonra polislere haber verildi. Polisler ilk ifadesini alıp sorgulamak için cezaevine götürdüler" şeklinde konuştu.

'4 HAFTA ÖNCE GELMİŞTİ'
Saldırıyı düzenleyen kişinin kendi hastası olmadığını söyleyen Altınay, "Bana 4 hafta önce gelmişti. Başka bir doktorun hastası. Doktor izinde olduğu için onların hastalarına da bakıyoruz. Ben doktoruyla konuştum ruhsal hastalığı olduğu belirtisi varmış ve tedavi gördüğünü de söylediler. Benim muayenehaneye önceden gelmiş ve her milletten insan olduğunu görmüş" dedi.
Medyanın İslamofobiyi ön plana çıkardığını söyleyen Altınay, sonucunda bu tür saldırıların kaçınılmaz olduğunu söyledi.

almanya
ismail altinay
ic hastaliklari uzman
Yorum (1)
Alman Doktor
Büyük gecmis olsun. Alman medyasinda bu haber ile ilgili pek bisey okuyamazsiniz. Türkleri ve müslümanlari kötülemek icin cabalayan alman medyasi magdur türkleri hice sayiyor. Elbette bunun gibi olaylar Almanya'da yaygin degil. Fakat yabanci düsmanligi gittikce artiyor. Almanya'ya gelmek isteyenlerin haberi olsun. Az sonra birisi gelip "sen neden Almanya'da yasiyorsun? gel sene cennet memleketine" diyecek. Ailesi colugu cocugu olan birisi öyle kolay kolay bir ülkeden baska bir ülkeye tasinamiyor. Bunu maalesef kimseye anlatamiyoruz.
7
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir