Medimagazin logo

Akdağ'dan Gürsel Tekin'e cevap

Sağlık Bakanı Recep Akdağ, milletvekilliğine engel olacak ağır cezalık dava dosyası Yargıtay'da bulunan Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin'in, bekleyen davasının arkasına sığınmış bir kişi olarak laf söylemeye hiçbir hakkı olmadığını ifade etti.
Akdağ'dan Gürsel Tekin'e cevap
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Van'a gelen Sağlık Bakanı Receip Akdağ; Van Valisi Münir Karaloğlu, İl Emniyet Müdürü Mustafa Uçkan ile Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Van milletvekili adayları ile bazı partililer tarafından karşılandı. Sağlık Meslek Lisesi öğrencilerinin çiçeklerle karşıladığı Akdağ, daha sonra Van Valiliğine geçti. Burada polis merasim mangasını selamlayan Akdağ, Vali Karaloğlu'nun makamına geçti. Vali Karaloğlu'nun Van yöresine ait bir kilim hediye ettiği Bakan Akdağ, sözlerine, "Ülkemizin gözbebeği Sayın Başbakan'ımız Recep Tayyip Erdoğan'ın selamlarını getirdim" diye başladı.


Van'ın son yıllarda hızla geliştiğini ve gelişip serpilmeye de devam edeceğini kaydeden Akdağ, Van Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde incelemelerde bulunacağının altını çizdi. Akdağ, Van'ın sadece bölge hastanesi ile kalmayacağını ve Türkiye genelinde 22 ilde kurulacak sağlık kampüslerinden birine sahip olacağını kaydetti. Alan içinde kadın, çocuk ve kalp damar hastanelerinin de bulunacağını ifade eden Akdağ, toplam bin 200 yatak kapasiteli sağlık kampüsü projesinin hazır olduğunu ve bunun hayata geçirilmesi için arkadaşlarına talimat verdiğini anlattı.


Kendilerinden önceki dönemlerde Erzurum, Ağrı, Van, Kars ve Ardahan gibi bölge illerinin ihmal edildiğini kaydeden Akdağ, kendilerinin de o dönemde çile çektiklerini ifade etti. Yaptıkları hizmetlerle her gün mükemmele doğru gittiklerini vurgulayan Akdağ, tek bir vatandaşın bile hastane kapılarında boynu bükük beklemesine razı olmayacaklarını anlatarak, "Siz bakmayın bazı sivil toplum örgütlerine, parti liderlerine, meslek örgütlerine, onların bizim halkın lehine yaptığımız çalışmaları değiştirme çabalarına, Anayasa Mahkemesi'ne, Danıştay'a kaçırmalarına. Bunların güçleri buna yetmeyecek. Halkın yanında olan bir parti olarak insanı üstün tutan, 'İnsanı yaşat ki devlet yaşasın' diyen bir hareket olarak biz bütün Türkiye'deki insanların yanındayız. Van'daki kardeşlerimize de hizmet etmeye devam edeceğiz. Bizim hayatımızın gayesi budur. İnsanımıza ne kadar hizmet edersek, ne kadar dua alırsak kendimizi o kadar bahtiyar addederiz" dedi.


Bakan Akdağ, Van Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nin kalfalık, Van Şehir Kampüsü'nün ise ustalık dönemlerinin eserleri olacağının altını çizdi.


Bir gazetecinin CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin'in bazı televizyon kanallarında Van Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde yolsuzluk yapıldığını iddia ederek belgeler açıkladığını hatırlatması üzerine Akdağ, "Belgelerle ortaya çıkan bir şey yok. Elinde herhangi bir şey de yok. Biz bu soruşturmayı yapmışız, valilik gereğini yapmış, başsavcılık gereğini yapıyor. Gürsel Tekin aslında kendisinin ağır cezadaki cezalık davasının belgelerini millete sunsa çok daha iyi olur. Biliyorsunuz ağır ceza almış durumda. Onun milletvekilliğine de aslında engel. Ancak bu dava Yargıtay'da bekletildiği için Gürsel Tekin böyle atıp tutuyor. Söylediğim gibi Sayın Gürsel Tekin, Yargıtay'da bekleyen davasının arkasına sığınmış bir kişidir. Onun laf söylemeye hiçbir hakkı yoktur" şeklinde konuştu.


Bir süre Vali Karaloğlu ile görüşen Bakan Akdağ, daha sonra İpekyolu Caddesi'ne giderek 20 Mayıs'ta Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından açılışının yapılması planlanan Van Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne geçti.

akdağ'dan
gürsel
tekin'e
cevap
Bu habere ilk yorumu siz yapabilirsiniz...
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir