Medimagazin logo

Akdağ: Magandalara müsamaha etmeyeceğiz

Sağlık Bakanı Recep Akdağ, sağlık hizmeti sunumunda hekim, hemşire ve diğer sağlık personeline yönelik saldırılara asla izin vermeyeceklerini söyledi.
Akdağ: Magandalara müsamaha etmeyeceğiz
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

 Akdağ, "Sağlık hizmeti alıp, magandalık yapanlara asla müsamaha etmeyeceğiz. Bunun için bütün hastanelerde güvenlik tedbiri aldık,hastanelere kamera sistemleri kurduk." diye konuştu.

Sağlık Bakanı Recep Akdağ, seçim bölgesi ve memleketi Erzurum'daki seçim çalışmalarını sürdürüyor. Bakan Akdağ, Bölge Eğitim Araştırma Hastanesi'nde hekim ve hemşirele hitap etti. Sağlık Bakanı Akdağ, Hemşireler Haftası nedeniyle, konuşmasın önemli bir kısmını hemşirelerin sorunlarına ayırdı. Sağlık hizmeti alanların magandalık yapıp sağlık çalışanlarına saldırmasına asla müsamaha etmeyeceklerine vurgu yapan Akdağ, "Çocuğu için yüreği sızlayan bir annenin sert konuşmasına müsamaha edebiliriz. Onu anlarız sonuçta bir annedir. Verdiğimiz hizmeti tam fark edememesinden sert konuşmasına tahammül ederiz çünkü o annedir. Ama affınıza sığınarak söylüyorum sağlık hizmeti alıp, magandalık yapanlara asla müsamaha etmeyeceğiz. Bunun için bütün hastanelerde güvenlik tedbiri aldık,hastanelere kamera sistemleri kurduk.Toplumda maalesef bazı kendini bilmez asosyal tipler var. Bunların hemşirelerimize, hekimlerimize ve sağlık çalışanlarına el uzatmaları asla izin vermeyeceğiz " dedi.

SAĞLIK ÇALIŞANLARININ ÜZERİNDE YOĞUNLUK VAR

Avrupa Birliğiüyesi 53 ülke arasında kişi başına düşen hekim ve doktor sayısının en az olduğu ülkelerin başında Türkiye'nin geldiğini de hatırlatan Sağlık Bakanı Akdağ,"Aralarında Ermenistan'ın da bulunduğu 53 Avrupa ülkesi arasında nüfüsa göre en az hemşire ve doktor Türkiye'de bulunuyor. Avrupa ortalamalarında 100 bin kişiye 750 hemşire düşerken bizde 200 hemşire düşüyor.Bu da başta hekim, hemşire ve fizyoterapistlerin iş yükünü artırıyor" diye konuştu. Bakan Akdağ, daha sonra fotoğraf sanatçısı İmran Uzun'un, 'Gülen Hemşire' konulu fotoğraf sergisini gezdi.

akdağ:
magandalara
müsamaha
etmeyeceğiz
Yorum (31)
İG
İnadık, iman ettik... Gene bi fırtına var ama hadi hayırlısı...
0
Cevapla
tıp doktoru
Sayın Bakan, siz mi asosyal dediniz, yoksa yanlış mı yazıldı bilmiyorum ama o kişilere asosyal değil, antisosyal denir. Ayrıca sadece kamera koymakla olmaz, iç işleri bakanlığı ve adalet bakanlığı ile birlikte çalışıp caydırıcı ceza vermeniz lazım. Herkes serbest kalıyor
0
Cevapla
esatb
hadi ama sayın bakan, bu halk yığınlarını siz körüklediniz mi? söyleminiz aynen şöyle değil mi? : bu doktorlar sizi mağdur ediyorlar, sizin paranızı cebinizden çekiyorlar vb. Siz de bir kötünün karşısındaki süpermen gibi durup halkı sözüm ona kötü doktordan kurtaracaktınız. partiniz bu duruşu ile oylarını artırmadı mı? bir politikacıya yumurta atan hapislerde sürünürken, bırak tokatı, doktorun canını alan bile sıkıntı çekmeden bir kaç ayda dışarıda.. Evet bu halk kışkırtıldı...hesabınıza geçecek bir kaç oy için.
0
Cevapla
Uzm
Söz yerine nasıl müsaade edilmeyeceği konusundaki girişimleri bilmek istiyoruz. Dün ambulansa saldıranlar bugün serbest.
0
Cevapla
MK
bakanın açıklamalarının özeti: sağlık personeline hakaret küfür aşağılama serbest ama dövme olmaz diyor onu da yapmayın diyor
0
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir