Medimagazin logo

Akdağ: Bıçak parası da mazot parası da bitti

Sağlık Bakanı Recep Akdağ, hükümet olarak yapımına başladıkları bütün tesisleri bitirdiklerini söyledi.
Akdağ: Bıçak parası da mazot parası da bitti
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol
Akdağ:

Sağlık Bakanı Recep Akdağ, hükümet olarak yapımına başladıkları bütün tesisleri bitirdiklerini söyledi.

Bakan Akdağ, memleketi Erzurum'a gelerek Şenkaya, Oltu ve Olur devlet hastanelerinin açılışına katıldı. 25 Yataklı Şenkaya Devlet Hastanesi ve Aile Sağlığı Merkezi'nin açılışında konuşan Bakan Akdağ, diğer hükümetler gibi hiçbir işi yarıda bırakmadıklarının altını çizerek, başladıkları işi bitirdiklerini ifade etti.

Hükümet olarak yapımına başladıkları tüm tesisleri sonuçlandırdıklarının altını çizen Akdağ, sağlık alanındaki gelişmelere dikkat çekti.

Akdağ, önceki dönemlerde hastalardan bıçak parası, kırsal kesimlere eğer ambulans gönderilecekse mazot parası alınması gibi uygulamalar olduğunu hatırlatarak, bunlara artık rastlanmadığını ve bu tür uygulamaların kaldırıldığını dile getirdi.

Bakan Recep Akdağ, vatandaşa hizmetin sosyal devletin gereği olduğuna vurgu yaparak, "Sağlık hizmetlerini Avrupa standartlarına taşıdık. Bunun en bariz örneği şu an hizmetinizde olan hava ambulansıdır. Hava ambulansının tek seferi 5 bin Euro. Ama biz vatandaşlarımızdan tek kuruş bile almıyoruz. Vatandaşlarımıza ana sütü gibi helaldir." dedi.

Doğduğu topraklarda kalarak buralarda hizmet edenlere de teşekkür eden Bakan Recep Akdağ, vatandaşın hastane personeline sahip çıkmasını istedi.

Akdağ, Şenkaya Devlet Hastanesi'ndeki incelemelerinin ardından Olur Devlet Hastanesi'nin açılışını yapmak üzere ilçeye geçti. Sağlık Bakanı Recep Akdağ'a açılışlar sırasında Erzurum milletvekilleri Muzaffer Gülyurt ve Fazilet Dağcı Çığlık da eşlik etti. (CİHAN)

Zaman
akdağ:
bıçak
parası
da
mazot
parası
da
bitti
Bu habere ilk yorumu siz yapabilirsiniz...
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir