Medimagazin logo

Akademisyeninin genç yaşta vefatı Dokuz Eylül'ü yasa boğdu

Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde, Göğüs Cerrahisi Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Ahmet Önen, (51) mücadele ettiği kalp yetmezliği nedeniyle hayatını kaybetti.
Akademisyeninin genç yaşta vefatı Dokuz Eylül'ü yasa boğdu
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Değerli akademisyeninin genç yaşta vefatı camiayı yasa boğdu. Yardımcı Doçent Önen için dün sabah DEÜ Tıp Fakültesi İnciraltı Yerleşkesi Kurucu Öğretim Üyeleri Konferans Salonu’nda tören yapıldı. DEÜ Tıp Fakültesi İç Hastalıkları Öğretim Üyesi Prof. Dr. Fatoş Önen’in eşi olan bir kız evlat sahibi Yrd. Doç. Dr. Önen’in naaşı kırmızı karanfillerle konferans salonuna getirildi.

Bir dakikalık saygı duruşunun yapıldığı törende konuşan Rektör Prof. Dr. Mehmet Füzün, “İnsan hayatı başlıyor ve bitiyor. Dokuz Eylül Üniversitesi’nin sağlık kampüsünde bugüne kadar birçok değerli meslektaşımızı yüreğimiz yanarak sonsuzluğa uğurladık. Bu vefat beni çok yaraladı. Ben inanan bir insanım. Bundan sonrası da var. Ahmet’in bundan sonrasında huzurlu ve mutlu olacağına canı gönülden inanıyorum. Ona rahmet, yakınlarına sabırlar diliyorum. Böyle erken yaşlarda acıları inşallah bir daha görmeyiz” diye konuştu.

Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Tülay Canda, “Bugün acımız çok büyük. Ahmet Önen hocamızı çok genç yaşta beklenmedik bir dönemde kaybettik. Acısı yüreğimize çöreklendi. Genç ölümler bu fakülte için hep derin izler bıraktı. Elimizden gelen; en ağır üzüntüyü yaşayan sevgili eşi Fatoş’a destek olmak. Ahmet hocamızla üç yıl Tıp Fakültesi Yönetim Kurulu’nda birlikte çalıştım. Sağlık durumunun sıkıntılı olduğunu yakınen bilenlerdendim. Hocamızın sağlığının riskli dönemlerinde bile koşa koşa ameliyatlara girmesi, fedakarlığı asla unutulamaz. Hocamıza tanrıdan rahmet, başta Fatoş hoca olmak üzere tüm ailesine sabır diliyorum. Hepimizin başı sağolsun” dedi.

Göğüs Cerrahisi Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Nezih Özdemir de sağlık camiasının bir pırlantasını, yıldızını kaybettiğini belirterek, “(Bu hastaya kimse dokunmaz denilen) zor durumdaki hastaları ameliyat ederek hayata bağladı. Hayata küsen, spor yapamayan yüzlerce genç insana şifa dağıttı. Ahmetimizi çok özleyeceğiz” ifadelerini kullandı.

Törende güçlükle ayakta duran Önen’in eşi Prof. Dr. Fatoş Önen “Ahmet’le tanıştığımızda 18 yaşındaydım. En iyi arkadaşım, eşim, her şeyim oldu. En hasta olduğu dönemde bile kendinden önce beni ve kızını düşündü. Bana çok güvendiğini biliyorum. Kızımı, o varmış gibi yetiştireceğim. Hastalığı boyunca kol kanat geren tüm doktorlarına, çalışma arkadaşlarına çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Gözyaşları arasında alkışlarla Tıp Fakültesi’nden uğurlanan Önen’in cenazesi, Bostanlı Beşikçioğlu Camii'nde kılınan öğle namazını tabiken Karşıyaka Doğançay Mezarlığı'na defnedildi.  KİMDİR?  
9 Şubat 1963 Ankara doğumlu olan Ahmet Önen, ilk ve ortaokul eğitimini Ankara Namık Kemal Ortaokulu’nda tamamladı. Mimar Kemal Lisesi’nden mezun olduktan sonra 1987 yılında Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi’ni bitirdi. Afyon Sandıklı’da mecburi hizmetini tamamladıktan sonra İzmir Bornova Merkez Sağlık Ocağı’nda pratisyen hekimlik yaptı. 1992 yılında Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Göğüs Cerrahisi Bölümü’nde Araştırma Görevlisi olarak çalışmaya başladı. 1997’de Göğüs Cerrahisi Uzmanı olarak İzmir Bozyaka SSK Hastanesi’nde çalıştı. 2002 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi Göğüs Cerrahisi Anabilim Dalı’nda Yardımcı Doçent olarak göreve başlayan Yrd. Doç. Dr. Ahmet Önen, 2010-2013 yılları arasında Fakülte Yönetim Kurulu Üyeliği yaptı. DEÜ Tıp Fakültesi İç Hastalıkları Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Fatoş Önen ile evli olan Yrd. Doç. Önen’in Öykü Naz Önen isimli bir çocuğu var.   
 

akademisyeninin
genç
yaşta
vefatı
dokuz
eylül'ü
yasa
boğdu
Yorum (12)
Meltem Seymen
Üzülmemek elde değil.Allah rahmet eylesin.Mekanı cennet olsun.Eşine ,kızına sabırlar dierim.
0
Cevapla
Tarkan Kızartıcı
Kendisine allahtan rahmet, kalan sevdiklerine de sabırlar ve başsağlığı dilerim. Sevgili kayınederimin akciğer kanseri cerrahi tedavisi sırasında tanıştığım ve hem bilgisi hem de insanlığı ile güler yüzü nedeni ile zaman zaman telefon ile görüşmeye devam ettiğim Ahmet Abinin vefat haberi ile hem sarsıldım hem de inanamadım. Gerçekten çok değerli bir hekim ve insanı daha kaybettik... Başımız sağolsun...
0
Cevapla
MUSA AKIN
kendisi ve eşi fatoş hanım ünv.de hocamız ve ahmet hocam çok iyi bir abi ve arkadaştı .ALLAH mekanını cennet etsin.dr.musa akın manisa .aile hekimi.
0
Cevapla
sibel tayga
sivas cumhuriyet üniversitesinden ikisi de çok saygıdeğer hocamdı. çok üzüldüm.Ahmet hocaya Allah rahmet eylesin,Fatoş hocamada sabırlar diliyorum
0
Cevapla
SERDAR ŞEN
Genç yaşta yitip giden başarılı bir cerrah, güler yüzlü bir meslektaşımı kaybetmiş olmanın derin kederi içindeyim, ışıklar içinde uyu Ahmet Hocam...Değerli ailesine baş sağlığı dileklerimle makanı cennet olsun!
0
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir