Medimagazin logo

Adana Şehir Hastanesinden 'sahte doktor' açıklaması: Tanı ve tedavide bulunmadı

Adana'da hastanede sahte doktor yaka kartıyla yakalanan kadının, bu sıfatla herhangi bir tanı ve tedavi alanında bulunmadığı bildirildi.
Kaynak: AA
Adana Şehir Hastanesinden 'sahte doktor' açıklaması: Tanı ve tedavide bulunmadı
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Adana Şehir, Eğitim ve Araştırma Hastanesi, 24 Ocak'ta sahte doktor yaka kartıyla yakalanan kadınla ilgili yazılı açıklama yaptı.

Güvenlik görevlilerinin hastanenin halka açık kısımlarında kendisini "asistan doktor" olarak tanıtan bir şüpheli görerek durumu polise bildirdiği belirtilen açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

"Hastanemiz yönetimince kişi hakkında personeli ve vatandaşı yanıltmaya, kurum ve hekimlik mesleğinin saygınlığına gölge düşürmeye, hastane içerisinde güvenliği ihlal etmeye teşebbüsten şikayetçi olunmuştur. Yapılan incelemelerde şahsın herhangi bir tanı ve tedavi alanında bu sıfatla bulunmadığı, süreçte yer almadığı teyit edilmiştir. Zira sağlık hizmeti sunumunda yetkisiz ve ehliyetsiz kişilerin engellenmesine hastane yönetimimizce azami özen gösterilmektedir. Şimdiye değin olduğu gibi vatandaşlarımızın ve çalışanlarımızın güvenliği konusundaki hassasiyet ve titizliğimiz yasaların belirlediği normlar çerçevesinde sürdürülmeye devam edilecektir."

adana sehir hastanesi
sahte doktor
asistan doktor
Yorum (1)
Deli Dumrul
bizde bir sürü sahte hastane idarecisi var maalesef, hem de gayet fazla işlem yapıyorlar. çoğu şuursuz....
1
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir