Medimagazin logo

'Adam gibi adam sözü Kamil ağabey için söylenmişti sanırım'

Samsun’da uğradığı silahlı saldırı sonucu hayatını kaybeden Op. Dr. Kamil Furtun için çalıştığı hastanenin bahçesinde tören düzenlendi.
Kaynak: ZAMAN
'Adam gibi adam sözü Kamil ağabey için söylenmişti sanırım'
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Törene, öldürülen doktorun eşi Enfeksiyon Hastalıkları Uzmanı Dr. Funda Furtun, oğlu Taylan Furtun, annesi Gönül Furtun, yakınları, çalışma arkadaşları, hastaları ve çok sayıda seveni katıldı. Furtun’un Türk bayrağına sarılı tabutu, alkışlarla tören alanına getirilip helallik alındı. Törende zorlukla konuşan ve gözyaşlarına hakim olamayan Göğüs Hastalıkları ve Göğüs Cerrahisi Hastanesi Başhekimi Taner Kutlu, “Adam gibi adam sözü Kamil ağabey için söylenmişti sanırım. Çok iyi bir insan, çok iyi bir doktordu.” dedi.

Olayın gerçekleştiği günü, hekimlik mesleğinin kara bir günü olarak nitelendiren Samsun Tabip Odası Başkanı Dr. Fatih Özkan ise şunları söyledi: “1 Haziran Pazartesi günü saat 17.00’de İl Sağlık Müdürlüğü önünde toplanarak İstiklal Caddesi boyunca yürüyüş ve basın açıklaması yapılacak. Ayrıca 1-2 Haziran tarihleri arasında acil hizmetler hariç tüm branşlarda yönetim kurulunca iş bırakma eylemi kararı aldık.”

Konuşmaların ardından Op. Dr. Kamil Furtun’un tabutu, alkışlar arasında ve doktorların omuzlarında cenaze aracına konuldu. Bu arada Kamil Furtun’un hastaları da gözyaşlarına boğuldu. Eşi Dr. Funda Furtun ve 5’inci sınıf öğrencisi oğlu Taylan Furtun, tören boyunca güçlükle ayakta durabildi. Anne Gönül Furtun ise oğlunun fotoğrafını öpüp, tabuta sarılarak gözyaşı döktü. Furtun’un bayrağa sarılı tabutu cenaze aracına kadar beyaz önlük giyen doktorlar tarafından omuzlarda taşındı. Kamil Furtun için dün Büyük Cami’de cenaze töreni düzenlendi. Öğle namazının ardından kılınan cenaze namazına Furtun ailesinin ve yakınlarının yanı sıra Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Samsun Valisi İbrahim Şahin de katıldı. Doktorun Türk bayrağına sarılı tabutu, kılınan namazın ardından cenaze aracına konularak asri mezarlığa götürüldü.

Op. Dr. Furtun’un ölümüne sebep olan 30 yaşındaki İsmail K.’nın, polise ifade vermeyip susma hakkını kullandığı belirtildi. Emniyetteki işlemlerinin ardından yaralama suçundan da sabıkası olduğu kaydedilen şüpheli, mahkeme tarafından tutuklandı.

Öte yandan, Op. Dr. Kamil Furtun’un silahlı saldırı sonucu hayatını kaybetmesi farklı illerde protesto edildi.

'adam
gibi
adam
sözü
kamil
ağabey
için
söylenmişti
sanırım'
Bu habere ilk yorumu siz yapabilirsiniz...
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir