Medimagazin logo

Acil servis görevlilerine 'öğretmen dayağı' iddiası

Kayseri İl Milli Eğitim Müdürü Bilal Yılmaz, Refika Küçükçalık İlköğretim Okulu'nda rahatsızlanan öğrenciyi hastaneye götürmek isteyen 112 Acil Servis görevlilerinin, okulun bazı öğretmenleri tarafından darp edildikleri iddialarıyla ilgili olarak, ''Öğretmen arkadaşlarımız, rahatsızlanan öğrencinin uygun biçimde hastaneye nakledilmesi konusunda uyarıda bulunmuşlar. Hakaret ya da başka bir şey yok'' dedi.
Acil servis görevlilerine 'öğretmen dayağı' iddiası
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

KAYSERİ-Kocasinan İlçesi'ndeki Refika Küçükçalık İlköğretim Okulu'nda 8'inci sınıf öğrencisi 13 yaşındaki E.H'nin rahatsızlanması üzerine okula çağrılan 112 Acil Servis görevlilerine, okulun bazı öğretmenleri tarafından darp edildikleri ileri sürülmüştü. Sağlık görevlilerinin iddiaları üzerine konuyla ilgili açıklamada bulunan İl Milli Eğitim Müdürü Bilal Yılmaz, öğrencinin bir gün önce de rahatsızlandığını, rahatsızlığının bugün de tekrarladığını ve bunun üzerine okul yönetimi tarafından durumun 112 Acil Servisi'ne bildirildiğini söyledi. Okula gelen 112 Acil Servis görevlilerinin, öğrenciye davranışları üzerine bir bayan öğretmenin sağlık görevlilerini uyardığını ifade eden Milli Eğitim Müdürü Yılmaz, ''Sağlık görevlileri de bayan öğretmen arkadaşımıza hoş olmayan bir şekilde karşılık verince, diğer öğretmen arkadaşlar da sağlık görevlilerine daha nazik ve medeni davranmaları gerektiğini ifade etmişler. Sağlık görevlileri ise tartışmayı sürdürmüşler ve daha sonra da öğretmen arkadaşlardan şikayetçi olmuşlar'' ifadelerini kullandı.

Olayın büyütülecek ya da abartılacak bir tarafı bulunmadığını, öğretmenlerin iddia edildiği gibi sağlık görevlilerine hakarette bulunmadıklarını ve farklı bir şekilde davranmadıklarını belirten Yılmaz, eğitim ve sağlık hizmeti sunan kurumların, birlikte ve uyum içerisinde hizmet vermeleri gerektiğini vurguladı.

acil
servis
görevlilerine
'öğretmen
dayağı'
iddiası
Yorum (3)
drburcu
tabi tabii kesin öyledir....
0
Cevapla
rad
Himmm demekki ambulans gorevlisi saglik calisanlari arkadaslar salakmis hastanin nasil hadtaneye tasinacagini bilmiyormys Ogretmen arkadaslar bu acigi kapatmislar
0
Cevapla
Bedrettin alyamaç
Desene öğretmenlerde yaramaz olmuş!bak kulağınızı çekerim.saygısızlığınızı ne kadarda güzel örtmeyi beceriyorsunuz!
0
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir