Medimagazin logo

ABD'li bilim insanlarından Alzheimer için büyük buluş

ABD'nin California eyaletinde bulunan Gladstones Institues'de çalışan bilim insanları Alzheimer hastalığına neden olan geni ilk kez etkisiz hale getirdi.
ABD'li bilim insanlarından Alzheimer için büyük buluş
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

ABD'nin California eyaletindeki Gladstones Institutes uzmanları, alzheimer'a neden olan genin ilk kez etkisiz hale getirildiğini, bunun hastalıkla ilgili büyük bir gelişme olduğunu bildirdi.

Durduracak bir ilaç geliştirilebilir

Sabah gazetesinde yer alan habere göre uzmanlar, apoE4 isimli genin oluşumunu etkileyen bir proteini teşhis ederek bu genin insanın nöron hücrelerine zarar vermesinin önüne geçmeyi başardı. Araştırmayı yürüten uzmanlar, böylece alzheimer hastalığını durdurabilecek bir ilacın geliştirilebileceğini söyledi.

alzheimer
apoe4
noron hucreleri
Yorum (2)
Hasan Akdemir
Futuristik felsefe açısından : İleri yıllarda insanlar çocuklarının göz rengini, boyunu, zeka düzeyini sipariş edip olası hastalıklarının genlerini de elimine edince süpermenlere mi dönüşecekler, yoksa bu olay şimdiki yiyeceklerdeki GDO tarzına evrilip uzak mı durulacak.
17
Cevapla
ihsan altuğ
düşüncem insanlara saçma gelse bile açıklamak istiyorum. bence bu hastalığın insan vücudundaki şeker ile ile alakalı tarih boyunca vitaminlerin tasnifini yatık a, b, c vs ve bunların alt tasniflerini de yaptık b1, b2 vs. şayet organizmadaki şekerin sınıflandırılmasını yaparsak bir yerlere varabiliriz, insan vücudundaki her şeker şeker değildir. beynin kullanmış olduğu şeker ile vücuttaki diğer organların kullandığı şeker aynı olmayabilir. sadece bir fikir ama bu düşünce kabul görürse hastalığın sebebi ya sindirim yada endokrinle alakalı çıkıyor. ve ben bu yöndeki tedavi ile hastalığın geri döndürülebileceğine inanıyorum. Bu hastalık ile beyin aynı kış ayındaki ağacın durumu gibi kendisini yavaş yavaş kapatıyor. ama doğru koşullarda ve tedavi edilince eski veya eskisine yakın duruma gelecektir. Saygılarımla.
7
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir