Medimagazin logo

ABD’den tüyler ürperten 'korona virüs' uyarısı!

ABD Salgın Hastalığı Kontrol Etme ve Engelleme (CDC) kurumu yaptığı açıklamada, Kovid-19’un ikinci dalgasının ilkine göre çok daha ölümcül olabileceğini belirtti.
Kaynak: Tv100
ABD’den tüyler ürperten 'korona virüs' uyarısı!
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

ABD'nin salgınla mücadele eden kamu kuruluşu CDC'nin direktörü, "Ülkemize saldıran virüsün gelecek kış döneminde geçirdiğimiz kıştan daha ölümcül olma ihtimali var" dedi.

CDC’nin Direktörü Robert Redfield, Washington Post gazetesine açıklamalarda bulunarak, gelecek aylarda başlaması beklenen corona virüsünün ikinci dalgasının şu an yaşanan salgından çok daha ölümcül olabileceğini dile getirdi. Redfield, “Gelecek kış aylarının şu an geçtiğimiz kış aylarından çok daha zorlayıcı olma ihtimali var. Grip mevsimi ile birlikte salgının denk gelmesi muhtemel” dedi.

Redfield, “Ben bunu söyleyince kimse anlamıyor ama aynı dönemde iki tane solunum yolu enfeksiyonu salgını yaşanması sağlık sistemimize dramatik zarar verebilir” dedi.

ABD’de Covid-19’dan şu ana kadar 45 binden fazla insan yaşamını yitirdi. Redfield, yetkililerin gelecek ayları “en kötü senaryo” için kullanması gerektiğini söylerken, “Sokağa çıkma yasağının kaldırılmasıyla birlikte yetkililer sosyal mesafe ve el yıkamanın önemine vurgu yapmalılar” dedi.

Redfield, ABD Başkanı Trump’ın sokağa çıkma yasağının kaldırılmasını istemesiyle ilgili de, “Bu pek yardımcı olmuyor” dedi.

abd
corona virus
Bu habere ilk yorumu siz yapabilirsiniz...
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir