Medimagazin logo

7 milyon diyabetliye uzaktan takip kolaylığı

Vodafone'un Medipol Üniversitesi Hastanesi, Bayer ve MarlinPlus iş birliğiyle hayata geçirdiği Diyabet Takip Sistemi, kronik hastalıkların takibinde dijital dönemi başlatıyor.
 7 milyon diyabetliye uzaktan takip kolaylığı
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Hastaların hayat kalitesini yükseltmeyi hedefleyen sistem, hastanın kan şekeri ölçümünü otomatik yaparak hastaneye aktarıyor ve acil durumlarda doktora SMS ve e-posta ile uyarı gönderiyor. Vodafone Diyabet Takip Sistemi'ni kullanan hastalara özel olarak Medipol Üniversitesi Hastanesi; tedavi, tetkik ve tüm diyabet hizmetlerini yüzde 50'ye varan indirimlerle sunuyor. Proje ile Türkiye'nin her yıl artan ve sadece diyabet için yılda 10 milyar TL'ye erişen sağlık giderlerinin düşmesi de hedefleniyor.

Vodafone Türkiye, sağlık sektöründe ilk uçtan uca entegre hasta takip teknolojisini hayata geçirdi. Vodafone'un kronik hastalıklara yönelik olarak Medipol Üniversitesi Hastanesi, Bayer ve MarlinPlus iş birliğiyle hayata geçirdiği Vodafone Diyabet Takip Sistemi, Türkiye'de sayıları 7 milyona ulaşan diyabet hastalarının yaşam standardını yükseltmeyi hedefliyor.

Sağlıkta dijitalleşme sürecine katkı sağlamayı hedefleyen projede Bayer'in geliştirdiği ölçüm cihazları, Vodafone'un global lideri olduğu makineler arası iletişim teknolojisi sayesinde hastanelerle bilgi alışverişi yapabiliyor. Hastaların hayat kalitesini yükseltmeyi ve sağlık sektöründe verimliliği artırmayı hedefleyen düşük maliyetli sistem sayesinde diyabetin sürdürülebilir takibi ve sağlık kurumlarına sürekli bilgi akışı sağlamak kolaylaşıyor. Sağlık kurumları açısından düzenli hasta kontrollerinin hastane ziyaretine ihtiyaç bırakmadan yapılabilmesi hasta memnuniyetinde artışı mümkün kılıyor. Hekimlerin eforunun doğru ve verimli kullanılmasına da yardımcı olacak sistem ile Türkiye'nin her yıl artan ve sadece diyabet için yılda 10 milyar TL'ye erişen sağlık giderlerinin de düşmesi hedefleniyor.

DİYABETLİLERE EVİNDE KAN ŞEKERİ ÖLÇÜMÜ

Düzenli ve sürekli takip altına alınması gereken diyabet hastalarına yönelik geliştirilen Vodafone Diyabet Takip Sistemi'nde hastalar, hastaneye gitmeden her gün kan şekeri ölçümlerini tek bir cihaz üzerinden evlerinde yapabiliyor. Her yaştan diyabet hastasının kolaylıkla kullanabileceği cihazda ek işlem yapmadan bilgiler kontrol için otomatik olarak hastaneye iletiliyor. Tanımlanan değerler dışına çıkıldığında hastanın doktoruna otomatik olarak SMS ya da e-posta uyarısı sistem tarafından gönderiliyor.

Vodafone ve Medipol Üniversitesi Hastanesi iş birliği sayesinde bu teknolojiden ilk olarak Medipol Üniversitesi Hastanesi danışanları faydalanıyor. Dijital dönüşümün hastalar için katma değer sağlamasını hedefleyen iş birliğiyle ayrıca Vodafone Diyabet Takip Sistemi kullanan hastalara özel olarak Medipol Üniversitesi Hastanesi; tedavi, tetkik ve tüm diyabet hizmetlerini yüzde 50'ye varan indirimlerle sunuyor. Vodafone Diyabet Takip Sistemi kullanan bir hasta için Medipol Üniversitesi Hastanesi'nde 130 TL olan muayene ücreti 70 TL indirimle sunuluyor.
CİHAN

7
milyon
diyabetliye
uzaktan
takip
kolaylığı
Yorum (1)
ky
Adamlar koyunlara kalp hızına duyarlı çip takmış, vahşi hayvan görünce korkudan kalp hızı artıyor, çobanına kurtar beni baba diye mesaj atıyor. Tehlike anında, takılan çipten çobanına mesaj atarak koyunları bile koruyan bir dünyada, insanımızı koruyan benzer bir sistemi neden kuramıyoruz?
0
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir