Medimagazin logo

2014 'Sağlıklı Yaşam İçin Hareket Yılı' ilan edilecek

Sağlık Bakanı Müezzinoğlu, vatandaşlara 29 Aralık’ta Türkiye genelinde düzenlenecek "Sevdiklerimizle Sağlıklı Yaşama Yürüyoruz" etkinliğine katılmaları çağrısında bulundu
2014 'Sağlıklı Yaşam İçin Hareket Yılı' ilan edilecek
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, vatandaşlara 29 Aralık'ta Türkiye genelinde düzenlenecek "Sevdiklerimizle Sağlıklı Yaşama Yürüyoruz" etkinliğine katılmaları çağrısında bulundu.

Sağlık Bakanı Müezzinoğlu, yazılı açıklamasında, vatandaşları hareketli yaşama teşvik etmek için 2014'ün "Sağlıklı Yaşam İçin Hareket Yılı" ilan edileceğini bildirdi.

Müezzinoğlu, hareketsiz yaşamın birçok hastalığı beraberinde getirdiğine dikkati çekerek, Sağlık Bakanlığı olarak bunun önüne geçmek için yoğun çaba sarf ettiklerini belirtti.

Bu doğrultuda çağın koşullarına uygun modern ve etkili çalışmalar yaptıklarını anımsatan Bakan Müezzinoğlu, şunları kaydetti:

"Sağlıklı bir yaşamın hareketten, fiziksel aktiviteden geçtiğini her seferinde vurguluyoruz. Özellikle vatandaşlarımızı hareketli yaşama teşvik etmek amacıyla önümüzdeki yılı '2014 Sağlıklı Yaşam İçin Hareket Yılı' ilan edeceğiz. Bu kapsamdaki çalışmaların ilkini 29 Aralık'ta Türkiye genelinde düzenleyeceğimiz 'Sevdiklerimizle Sağlıklı Yaşama Yürüyoruz' etkinliğiyle başlatacağız. Bütün vatandaşlarımızı, eşleri, çocukları, torunları ve sevdikleriyle birlikte sağlıklı bir yaşama davet ediyorum."

Koruyucu sağlık hizmetlerinde fiziksel aktivitenin önemli bir yer tuttuğunu vurgulayan Müezzinoğlu, günde yarım saat spor yaparak, hareketsiz yaşamın neden olduğu obezite, diyabet, kalp-damar, kas-kemik ve eklem hastalıklarının önüne geçilebileceğine dikkati çekti.

30 dakikalık bir zaman diliminde yapılacak fiziksel aktivite sonucunda sağlıklı bir beden ve zinde ruh hali kazanılacağını kaydeden Müezzinoğlu, "Sağlığımıza değer verecek böyle bir bakış açısını yaşam felsefemize yerleştiremiyorsak kendimize haksızlık etmiş oluyoruz. 24 saat içinde birçok şeye zaman harcayabiliyorsak, sağlıklı yaşam için de yarım saatimizi ayırabilmeliyiz" ifadesini kullandı.

29 Aralık'ta Türkiye genelinde düzenlenecek "Sevdiklerimizle Sağlıklı Yaşama Yürüyoruz" programına eşi, çocukları ve torunlarıyla katılacağı belirtilen Müezzinoğlu, vatandaşların ailelerini yanlarına alarak yürüyüşe katılmaları çağrısında bulundu.

2014
'sağlıklı
yaşam
i̇çin
hareket
yılı'
ilan
edilecek
Yorum (2)
mehmet
Avrupadaki gibi yürüyecek yol mu var ki böyle bir proje başlatılıyor?
0
Cevapla
MEHMET GAĞLAR
YAŞAM YILI İLAN EDELİM GÜZEL..FAKAT ÜLKENİZDE İNSANLARIN SPOR YAPABİLECİĞİ DOĞAL ORTAMLAR,BİSİKLET YOLLARI,KOŞU ALANLARI,SPOR SAHALARI YETERİNCE YOK...İŞE BİSİKLETLE GİDEYİM DEDİM NEREDEYSE CANIMDAN OLACAKTIM,YÜRÜYÜŞ YAPAYIM DEDİM DUMANDAN VE EKSOZ GAZINDAN ZEHİRLENECEKTİM... ŞEHİR DIŞINDA ORMANDA YÜRÜYÜŞ YAPAYIM DEDİM KİMVURDUYA GİTMEKTEN KORKTUM İŞTE YURDUMUN HALİ ORTADA...
0
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir