Medimagazin logo

'12 ay ömrün kaldı' dediler... Kayseri Şehir Hastanesinde sağlığına kavuştu

Kırşehir'de ikamet eden ve daha önce ancak 12 ay yaşayabileceği söylenen hasta, Kayseri Şehir Hastanesi'nde yapılan ameliyatla sağlığına kavuştu
Kaynak: AA
'12 ay ömrün kaldı' dediler... Kayseri Şehir Hastanesinde sağlığına kavuştu
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Kayseri Şehir Hastanesinden yapılan açıklamaya göre, Kırşehir'de ikamet eden 45 yaşındaki Özcan Dal, geçirdiği sara (epilepsi) nöbeti sonrası Kayseri Şehir Hastanesi Beyin Cerrahi Polikliniğine sevk edildi.

Yapılan muayenesinde beyninde 7 santimetre büyüklüğünde tümör tespit edilen Dal, gerekli inceleme ve tetkikler sonrası, beyin cerrahi kliniği hekimleri Uzm. Dr. Şükrü Oral ve Uzm. Dr. Cengiz Çavumirza tarafından ameliyata alındı.

Yaklaşık 3 saat süren operasyon sonrası Dal, beynindeki tümörün büyük bir bölümünden kurtuldu.

Hastanın beyin kanaması ve tümör şüphesi ile Kırşehir’den sevkle geldiğini belirten Dr. Oral, yaptıkları MR ve tomografi çekimlerinde hastanın beyninin sağ tarafında derin bir tümör yerleşimi gördüklerini ifade etti.

Tümör tespitinin ardından hastaya operasyon planladıklarını, nöronavigasyon sistemi ve ultrasonic aspiratör sistemi kullanarak yaptıkları ameliyatın ardından ekiple beraber tümörün tamamına yakınını komplikasyonsuz bir şekilde boşalttıklarını anlatan Oral, hastanın şuan gayet sağlıklı olduğunu ve herhangi bir nörolojik problemi kalmadığını kaydetti.

Kendisini ameliyat eden doktorlara teşekkür eden hasta Dal, "Doktor, 'şansın çok az ama ben seni kurtaracağım.' dedi. Şükürler olsun Rabbime, beni kurtardı. Allah razı olsun, elinden geleni yaptı. Yüce Rabbim, çoluğuna çocuğuna bağışlasın." dedi.  

Dal'ın yakını da "Daha önce hastamıza 12 ay ömür biçilmişti. Şimdi beynindeki tümörün yüzde 95'i alındı. Kalan küçük kitleye de lazer tedavisi uygulanacak. Hastanede verilen hizmetler gerçekten çok güzel. Emeği geçen herkesten Allah razı olsun." ifadelerini kullandı. 

kayseri şehir hastanesi
epilepsi
şükrü oral
cengiz çavumirza
Yorum (3)
Hasan Akdemir
-12 ay ömrü hangi terzi biçmiş ? - Tümörün biyopsi sonucu ne ? - Kalan %5 lik tümörün operasyon sonrası yayılıp hastanın inoperabl olmayacağının garantisini hangi babayiğit verdi ? - Kayseri Şehir Hastanesi niye çölde bir yermiş gibi gözüküyor , ağaçlandırma bu kadar mı ?
49
Cevapla
dr. hakkı evrim
iyi ki şehir hastaneleri kurulmuş, yoksa hasta şimdiye ölmüştü. Allah razı olsun şehir hastanelerini kuranlardan. 5 yıl önce çadırda, mum ışığında ameliyat yapılıyordu. hastalar atların arkasında taşınıyordu. şehir hastaneleri kuruldu. istemeyenlere bu haber kapak olsun.
18
Cevapla
murat
Muhtemelen hastanın tümörü grade IV glioblastom. Gross total rezeksiyon + radyoterapi ve kemoterapi ile ortalama sağ kalım 14 ay. Başka söyleyeceğim yok.
8
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir