Medimagazin logo

112 skandalı: Müsteşar yardımcısı istifa etti!

SAĞLIK Bakanlığı’nda “112 acil istasyonları kuracağız” diyerek müteahhitleri dolandırdığı öne sürülen kişilerden 100 bin lira rüşvet aldığı belirtilen bürokratın kimliği belli oldu.
Kaynak: HÜRRİYET - MELTEM ÖZGENÇ
112 skandalı: Müsteşar yardımcısı istifa etti!
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu’nun 3 gün önce Meclis’teki konuşmasında “O bürokrat istifa etti” dediği ismin sağlık bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Muhammet Mısır olduğu bildirildi. Mısır’ın iddialar nedeniyle Bakan Müezzinoğlu’na istifasını hafta başında sunduğu belirlendi. Bakanlık yetkilileri, “Soruşturmanın selahiyeti için görevinden ayrıldı” dedi.

DOLANDIRICILIK İDDİASI

Sözcü Gazetesi’nde yayınlanan haberde Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç’ın kayınpederi Ali Yüksel ile Başbakanlık Başdanışmanı ve Ak Parti Milletvekili Yalçın Akdoğan’ın eniştesi Oktay Ferşat’ın bazı müteahhitleri dolandırdığı iddia edilmişti. Müteahhitlerle toplantı yapan Ferşat bazı aksaklıklar yaşandığını belirterek şikayetçi olmamalarını istediği öne sürülmüştü.Ferşat’ın bu toplantıda, müteahhitlere şöyle konuştuğu iddia edilmişti: “Sağlık Bakanlığı benden 100 bin lira rüşvetin parasını aldı. Bayrama 300 TL ile girdim. Sağlık Bakanlığı’na 100 bin lira rüşvet verdim. Bakanın bölgesinde. (Edirne) 40 trilyonluk (eski parayla) bütçeyi bana yükledirler. 100 bin lirayı benden alan Sağlık Bakanı’ndan sonra ikinci adam M.M.”

112
skandalı:
müsteşar
yardımcısı
istifa
etti!
Yorum (8)
ÖMER HAYYAM
BİR AMELİYAT ÖYKÜSÜ KESMEYEN BİSTÜRİ BOZUK VE SULANDIRILMIŞ BATİKON ÇÜRÜK İPLİKLER MAUN SÜRESİ
0
Cevapla
Frankie Bellevan
diğer taraftan: "masum" para sayma makineleri ve kadın ayakkabı kutularından çıkan "masum" milyon dolarlar. "o zulmedenler yakında nasıl bir ınkılabla sarsılacaklarını göreceklerdir." şuara suresi 227.
0
Cevapla
ertuğrul
Evde kasa yoksa yalandır. Faiz lobisinin işidir. İstifa etmesine göre yokmuş...
0
Cevapla
Dr.Cevdett
Bu fırtınalı günlerden sonra, AKP içine kümelenmiş fırsatçı farklı zihniyetler temizlenecek ve bu sürecin devamında da hizmet hareketi asli işi olan eğitim üzerinde yoğunlaşıp siyasetin çirkefliklerinden uzaklaşacaktır. Tabii İsrail ve neoconlar bu süreçte de boş durmayacaktır, uyanık olmak lazım. Müslümanların ferasetiyle bu sıkıntılı günler hayra vesile olacaktır.
0
Cevapla
Ahmet Bozdoğan
Müsteşar yard. Muhammet M. istifa etmiş.Almadı ise niye istifa etti?Alıp almadığını çıkın dürüstçe açıklayın.Ya da nasıl olsa taraf yada sözcü konuşmaları yayınlar eninde sonunda.Ama siz önce davranın,dürüst olun.Ne güzel söylemişler:Paranın dini imanı olmaz diye.
0
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir