Medimagazin logo

112 ekiplerine çirkin saldırı

Malatya'da, hastaneden aldığı hastayı evine bırakmak için mahalle arasında seyir halindeki 112 Acil servis ambulans ekibi ile tartışan araç sürücüsü, daha sonra yanına birkaç kişi daha alarak 112 Acil Servis İstasyonu'nu basıp, 3 personeli darp etti. Saldırı sonucu personellerden birinin burnu kırıldı. Olay, akşam saatlerinde yaşandı.
 112 ekiplerine çirkin saldırı
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

MALATYA-İddiaya göre, 112 Acil servis ambulansı ekibi, Malatya Devlet Hastanesi'nde eve nakil olan hastayı adresine bırakmak için merkez Mimar Sinan Caddesi'ne gitti. Bu esnada ambulansa yol vermeyen bir araç için ambulans sürücüsü korna çalarak ikazda bulundu. İsmi öğrenilemeyen araç sürücüsü ise aracından inerek burada ambulans şoförüyle tartıştı. Çevredeki vatandaşların araya girmesiyle olay yatışırken, sağlık ekipleri getirdiği hastayı evine bırakarak, Beydağı Devlet Hastanesi Kampüsü'ndeki 112 Acil Servis İstasyonu'na gitti.


Olaydan yaklaşık 2 saat sonra araç sürücüsünün yanına aldığı 2-3 kişi ile birlikte 112 Acil Servis İstasyonu'na giderek burada ambulans sürücüsü Taha Hotar ile acil tıp teknisyenleri Özge Alagöz ve Suna Apaydın'a saldırdığı, saldırı esnasında darp edilen 112 acil servis ekibinden ambulans sürücüsü Hotar'ın burnunun kırıldığı ve vücudunun çeşitli yerlerinde darp izleri oluştuğu öğrenildi. Acil servis ekibinin kendilerine saldıran şahıslardan şikayetçi olduğu bildirilirken, saldırıya uğrayan sağlık ekibi, istirahate alındı. Olaydan sonra başlatılan soruşturmanın sürdüğü ve saldırganların gözaltına alındığı bildirildi.

112
ekiplerine
çirkin
saldırı
Yorum (3)
alp yılmaz
bu sırtlanlar hep aynı yöreden tek başına kuzu yüreksiz yanına iki sırtlan daha aldımı memleketin her şehrinde terör estiriyorlar. ergeç kafalarının kırıldığı günler gelecek .112 çalışanlarımıza geçmişler olsun
0
Cevapla
ahmet özer
1 saate kalmaz hepsi serbest kalır. adli mercilerin duyarsızlığı had safhada, ülke teksasa dönmüş durumda kimsenin umurunda değil. önceki gün ambulans şöförünü karga tulumba gözaltına alan polisler bunlara saygıda kusur etmezler. böyle zorbaları sistem cesaretlendiriyor. aslında en iyisi nefsi müdafaa yapıp gelenlere 2 tane de sen çakacaksın, artık gidişat o yönde maalesef.
0
Cevapla
dr
eve nakilde ambulans ve 112 kullanımı tam bir saçmalık. taburcu edilenlere; hastane dış kapısından sonrasında dünyanın her yerinde taksi veya özel hizmet veren ekiplerce verilir.
0
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir