Medimagazin logo

112 çağrı merkezine ahlaksız teklif yağıyor

Bursa Sağlık Müdürlüğü Acil Sağlık Hizmetler Şube Müdürlüğü 112 Komuta Kontrol Merkezi yetkilileri 112 çağrı merkezine gelen ahlaksız tekliflerden dert yandı.
 112 çağrı merkezine ahlaksız teklif yağıyor
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Bursa’da bir okulda öğrencilerle bir araya gelen 112 çalışanları, acil servisin 7’den 77’ye herkesin ihtiyaç duyabileceğini ve haftanın 7 günü, günün 24 saati sürekli hazırda beklediklerini anlattı. Öğrencilere hangi durumlarda kendilerini aramaları gerektiğini ve aramalarda doğru bilgilerin verilmesinin hayati olacağını belirten yetkililer, ambulans gelene kadar vatandaşların telefonda söylenenleri yapmak gerektiğini belirtti. 112 çalışanları, doktor ve hemşirelerden oluşan yetkililerin en çok alakasız konularda kendilerini arayanlardan dert yandı.

Kaza yerine ulaşmada bazen saniyelerin bile önemli olduğunu ifade eden 112 çalışanları boş yere hattı meşgul edenlerin olmaması gerektiğini belirtti. Bursa İl Sağlık Müdür Yardımcısı Dr. Ramazan Işık, 112 acil servis olarak kendilerine günde ortalama 15 bin telefon geldiğini ve bunlardan sadece 450-500 aramanın gerçek çıktığını bunun da her 30 aramadan ancak birinin doğru çıktığına işaret ettiğini belirtti.

112
çağrı
merkezine
ahlaksız
teklif
yağıyor
Bu habere ilk yorumu siz yapabilirsiniz...
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir